Microsoft chce ponownie wejść na rynek telefonów z nowymi urządzeniami

W ostatnim czasie sytuacja systemu Windows 10 Mobile nie wygląda zbyt dobrze. Microsoft zamyka mobilny dział co widać w ostatnich raportach finansowych. Nie pojawiają się żadne nowe aplikacje a system Windows 10 Mobile wraz z najnowszym rozgałęzieniem Feature 2 został przełączony w tryb serwisowy. Brak nowych funkcji, nowych urządzeń oraz brak jasnej komunikacji ze strony Amerykanów nie napawał optymizmem użytkowników mobilnego systemu Windows. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że Microsoft wewnętrznie rozwija nowe urządzenia wraz z nowym systemem.

Portal Thurrot otrzymał potwierdzenie z dwóch źródeł, że Microsoft wewnętrznie rozwija nowy sprzęt, który będzie pracował pod kontrolą systemu z nowego rozgałęzienia. Co więcej nowy system ma posiadać nieco inny interfejs użytkownika niż ten, który znamy z obecnych wersji systemu Windows 10 Mobile. Prace są we wczesnym stadium zaawansowania i na tę chwilę nie wiadomo jak będzie wyglądał nowy mobilny system oraz nowe urządzenia.

Microsoft już wielokrotnie zmieniał plany oraz decyzje dotyczące nowych urządzeń oraz wersji systemu, dlatego należy podejść do tej wiadomości z odpowiednim dystansem. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle pojawią się nowe telefony z odświeżonym systemem, ale informacje ze źródła wskazują, że Microsoft ponownie chce wejść na rynek urządzeń mobilnych. Być może opisywane nowe urządzenia to mobilne komputery z systemem Windows 10 on ARM, które stworzą zupełnie nową kategorię urządzeń, która będzie połączeniem funkcji telefonu oraz możliwości komputera.