Kolejna konferencja Microsoft Build 2017 odbędzie się w maju przyszłego roku

Microsoft udostępnił wczoraj kilka informacji odnośnie zbliżającej się konferencji Microsoft Build, która odbędzie się w maju przyszłego roku. Konferencja przeznaczona jest głównie dla deweloperów, którzy mogą poznać najnowsze narzędzia oraz technologie wpływające na produktywność usług Microsoft. Czy oprócz wiedzy dla ekspertów i profesjonalistów pojawią się inne ciekawostki?

Przyszłoroczna konferencja Microsoft Build odbędzie się w dniach 10-12 maja w Seattle. Do tej pory spotkania odbywały się kwietniu w San Francisco. W związku z tym, że wydarzenie będzie miało miejsce już po premierze aktualizacji Creators Update (Redstone 2) więc z pewnością jednym z głównych tematów będzie system Windows 10 na urządzeniach ARM oraz kolejna duża aktualizacja Redstone 3, która według wstępnych informacji zostanie udostępniona pod koniec przyszłego roku. Jak zwykle deweloperzy będą mogli zapoznać się z planowanymi zmianami oraz nowościami jakie pojawią się w nowej wersji systemu. Być może Microsoft zaprezentuje również więcej informacji o odświeżonym interfejsie użytkownika, który posiada nazwę kodową Project NEON. Więcej informacji o konferencji znajdziecie na stronie build.microsoft.com.

Przypominam również o zbliżającej się konferencji Mobile World Congress, która rozpocznie się pod koniec marca w Barcelonie. W przypadku tego wydarzenia możemy być pewni, że Microsoft w głównej mierze skupi się na prezentacji aktualizacji Creators Update ponieważ ma zostać udostępniona dla użytkowników na początku kwietnia. Być może podczas tej konferencji również firma HP zaprezentuje nowy telefon z systemem Windows 10 Mobile. Czy w przypadku tej konferencji Microsoft uchyli rąbka tajemnicy odnośnie Surface Phone? Na to pytanie poznamy odpowiedź dopiero w marcu.

Źródło: Microsoft Blog