Microsoft blokuje możliwość testowania Redstone 1 na starszych telefonach

Wraz z udostępnieniem nowego rozgałęzienia Redstone 1 pojawiła się zaktualizowana lista telefonów, które mogą przystąpić do testów najnowszych kompilacji systemu Windows 10 Mobile. Za pomocą poradnika z forum nawet telefony, które nie znalazły się na tej liście, mogły zainstalować najnowsze wersje systemu. Wraz z udostępnieniem nowej kompilacji Build 14322 starsze telefony utraciły możliwość testowania Redstone 1.

Jeżeli posiadacie jeden z telefonów Lumia 520, 530, 530 DS, 620, 625, 630, 630 DS, 720, 820, 920, 925, 1020 lub 1320 to począwszy od systemu w wersji Windows 10 Mobile Build 14322 nie będziecie mogli testować najnowszych kompilacji z rozgałęzienia Redstone 1. Do tej pory istniała taka możliwość, która polegała na zmianie rejestru. Teraz też można zmienić rejestr i wgrać nową kompilację jednak po jej wgraniu telefon wpadnie w tzw. boot loop czyli pętlę restartów. W takim wypadku można jedynie przywrócić telefon za pomocą aplikacji Windows Device Recovery Tool.

Poniżej zamieszczam tabelkę z innego artykułu, która doskonale zobrazuje aktualne zestawienie dostępności wersji systemu Windows 10 Mobile na poszczególnych telefonach oraz kręgach aktualizacji.

TelefonNiedopuszczony do Windows 10 Mobile 1Dopuszczony do Windows 10 Mobile 2Fabryczny system Windows 10 Mobile 3
Szybki krąg (Fast Ring)brak aktualizacjiBuild 14322.1000
Redstone 1
Build 14322.1000
Redstone 1
Wolny krąg (Slow Ring)brak aktualizacjiBuild 14295.1000
Redstone 1
Build 14295.1000
Redstone 1
Insider Release PreviewBuild 10586.218
Threshold 2
Build 10586.218
Threshold 2
Build 10586.218
Threshold 2
Oficjalny kanał lub krąg Productionbrak aktualizacjiBuild 10586.218
Threshold 2
Build 10586.218
Threshold 2

1. Telefony niedopuszczone do oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile: 520, 530, 530 DS, 620, 625, 630, 630 DS, 720, 820, 920, 925, 1020 i 1320.
2. Telefony dopuszczone do oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile: 430, 435, 532, 535, 540, 635 (1GB), 636 (1GB), 638 (1GB), 640, 640 XL, 730, 735, 830, 930, 1520.
3. Telefony z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile: 550, 650, 950, 950 XL.
Tym kolorem zaznaczone są kompilacje systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1
Tym kolorem zaznaczone są kompilacje systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Threshold 2

Podsumowując Microsoft zablokował nieoficjalny sposób wgrywania najnowszych kompilacji Redstone 1 na niedopuszczonych do testów starszych telefonach Lumia.

Źródło: Opracowanie własne na podstawie WindowsManiak.pl

 • Artur Bugowski

  Oj nieładnie.

  • Sigma

   Dlaczego nieładnie? Formanie na te telefony nie ma i nie będzie aktualizacji. Więc dlaczego mieli kompilować nadal paczki pod te procesory? Bo rzeczona „blokada” to brak wsparcia dla sprzętu.

   Zainstalować zainstalujesz, tylko telefon wejdzie w bootloop.

   • Artur Bugowski

    Wiem, wiem, ale szkoda, że np. Lumii 925 nie wspieraja już. Na insider Win 10 śmiga ładnie. Nie byłoby z tym problemów, ale z drugiej strony chcą zarobić. Trzeba kupić drugi.

   • Darek

    Microsoft wypiął się na nas i tyle. I to już 2 razy. To samo było z użytkownikami Lumii z systemem 7.5. Nie dostali aktualizacji do systemu 8.0. Ale dostali system 7,8. Czy teraz ktoś pamięta o tych telefonach ?. Są jakieś aktualizację gier oraz aplikacji pod ten system ?. I czy w ogóle jakieś są ?. Oczywiście że nie system martwy jak symbian. A co było za czasów Nokii jak przeszli na kafelki ?. Aktualizację do 8.1. Potem były aktualizację do Lumia Black. Lumia Cyan. Lumia Denim. I na msmobile był artykuł że kolejna nazwa aktualizacji będzie się nazywać na literę E. Bo jechali alfabetycznie. I co z tego wyszło ?. Wielkie NIC. ;/. Bo Nokie przejął Microsoft i myślałem że będę mieć wsparcie. I miałem 2 lata za czasów Nokii. Za czasów MS był tylko taki skrót. TUSK. Czyli Teraz usłyszysz same kłamstwa ;). aktualizację dostaną wszystkie lumie z systemem 8.1. Potem że Tylko ci co mają 8GB wbudowanej pamięci. Lumia 530 nie dostanie WM 10. Potem że będzie pierwsza tura do WM 10. I za jakiś czas będzie druga tura aktualizacji do WM 10. I co się okazało że 2 tury nie będzie nigdy. Czyli system 8.1 jest już martwy. Ale co tam. Jutro pobiegniemy po nową Lumie. I za 2 lata znowu będzie powtórka z rozrywki. Bo Lumie 950XL będą za słabe na nowe aktualizację i nowsze funkcję. Ale wyjdzie taka Lumia 960XL. Za 3tyś. To polecimy po nowy telefon ;). Żeby dostać nową aktualizację i nowsze funkcję 😉

    • wania

     Nie tylko M$ zabił Symbiana, ale też i moje ulubione MeeGo. Zgadzam się całkowicie z Twoją opinią!

     • Darek

      MeeGo nie używałem. Ale Nokia N9 go ma. Symbian był by niezłą alternatywą dla Androida. W końcu za bardzo te systemu się nie różniły. Tylko dodać do tego jakieś fajne aplikację. I by teraz może był lepszy od Androida. Ale jak zwykle tam gdzie MS się wpierniczy tam wszystko zostanie w ruinie. A gruz wywieziony i tyle. ;(.. Coraz bardziej zastanawiam się czy w ogóle brać Lumie 550.

     • wania

      550 to sabotaż w wykonaniu M$, chyba najgorszy ich telefon!
      Co do Symbiana, to też mi go żal, lubiłem ten system. Jakoś z dzisiejszych systemów nic tak do końca mi nie odpowiada.

     • Darek

      Tak. Ale Lumia 950XL kosztuje 2900zł. Jest to jakiś żart. Za 1799zł jest do kupienia nowy Galaxy S6. To ja bym miał 1100zł w kieszeni jeszcze. A jest to dużo.

     • Andrzej S

      Za ok. 1500zł kupisz L950 😉

     • Darek

      To nie jest zła cena. ;). Wygląd ma fajny i obudowa biała do tego 😉

     • Andrzej S

      Gdyby nie wadliwy wyświetlacz, który miałem w swoje L950 to bym go polecił…
      a tak to trzeba poczekać aż MS wypuści nową rewizję L950/XL, która będzie poprawiona i wtedy poleciłbym ten telefon.

    • Gordon Freeman

     Nokia już ma nowy tel. I to na androidzie pogooglaj to znajdziesz tendery…. Albo ich tablet co wydali tylko na chiny ten sam wygląd

     • Darek

      Mówisz o tych pseudo telefonach Nokia X ?. Który ma kafelkowego Androida ?. Przecież to nie jest Android. Tylko Microdroid ;).

     • Gordon Freeman

      Nie te X nowe już robią ale na razie mają zakaz robienia jako nokia… Zobacz sobie ich tablet na chiny podobnie będzie wyglądać… Ale najwcześniej za rok

 • Kowalczyk Damian

  c’est la vie

 • Sebastian Florek

  Proszę, niech ktoś z L735 odpowie. Można już używać głównego telefonu z RS1? Chodzi mi głównie o zarządzanie baterią. Dobę wytrzymuje?

  • Można. Przez noc(8 godz.)zeżarło mi około 20 %.Ale to świeży build ,poczekam jakiś czas.Za mało PL a za dużo English,ale to nie duży problem.

  • Bogdan

   Witam mam zainstalowaną najnowszą aktualizację na 735 jak do tej pory z baterią nie mam żadnego problemu.

  • Lorkan126

   zabiera wiecej niz th2 ale dzien powinien wytrzymac

 • Krzysiek

  Hurra! 🙂

 • Krzysiek

  Aplikacja IKO dostała aktualizację do wersji 3.46.6. Aplikacja wprowadza możliwość konfiguracji ekranu głównego oraz umożliwia tworzenie dodatkowych skrótów. Dodano również obsługę międzybankowych przelewów telefonicznych. Niestety nadal brak płatności za pomocą NFC (emulacja HCE) która jest dostępna w wersji na system Android…

  • Darek

   Przeważnie na Androidzie są lepsze funkcje aplikacji czy też gry niż na Windowsa. Ale nie ma co się dziwić. ;).

 • Piotr

  Jak włączyć Cortane? Zmieniłem region na Stany Zjednoczone oraz język na Angielski również Stany zjednoczone i nadal nie mam Cortany w aplikacjach? Mam najnowszy bulid RS1. System nie chce pobrać języka Angielskiego do klawiatury czy to może być przyczyną?

 • Jakby nie obiecywali, nie było by się o co czepiać…
  ‘Kto daje i odbiera..’

  • Darek

   Obiecują a potem powiedzą że nic z tego nie wyjdzie ;).

 • Michał.B

  Jest jakiś sposób na naprawę tego błędu?

  • Andrzej S

   Tak kupić telefon z iOS lub Droidem
   W przypadku iOS support dla telefonów – aktualizacja jest dłuższa niż prawie 2 lata – Lumia 1320 (premiera początek 2014 roku), która nie dostała wsparcia do W10M

   • Michał.B

    Nie interesuje mnie Twoja sugestia

    • Darek

     To nie narzekaj. Będziesz bez aparatu ;). Lub poczekaj aż MS to poprawi kiedyś tam. ;). Ogólnie te kod błędu to już jest słynne ze strony MS ;).

     • Andrzej S

      Ja też go nie rozumiem… napisane jest, że MS zablokował i nie wydaje paczek z obsługą procków opartych np. na Krait itp. a ten myśli, że cudowną różdżka ktoś to naprawi… to nie edycja rejestru.
      Poleciłem mu iOSa bo tam support jest o wiele dłuższy albo Droida gdzie może wgrać sobie ROMy z XDA to ten narzeka 😉

     • Darek

      Typowy Polak. Zawsze będzie narzekać 😉 hehe

     • Michał.B

      Zadałem pytanie a to nie narzekanie.
      Pytanie jest skierowane do użytkowników a Ty chyba pomyliłeś fora

     • Darek

      Nie pomyliłem ;). Po prostu kolega Andrzej S napisał ci już coś na ten temat na dole 😉

     • Andrzej S

      A czego nie rozumiesz w tym co jest napisane przez autora ?
      Michał napisał, że MS zablokował już na poziomie systemu starsze modele i nie ma automagicznej zmiany rejestru więc nic nie zrobisz.

     • Darek

      Ale skoro wgrał tego nowego builda. To nie powinno być problemów z niczym.

     • Michał.B

      Przeczytałeś moje pytanie? Kto mi coś zablokował? Tak się rozpisałeś że nie wiesz na który post odpisujesz.

     • Darek

      Chwila. Jaką masz Lumie ?.

     • Andrzej S

      A w ogóle to o co on się pytał ? ;D

      Mnie wyświetla Disqus tylko: „Jest jakiś sposób na naprawę tego błędu?” i nic więcej…

     • Darek

      Nie działa mu aparat. Kod błędy. Ale skoro ma Lumie dopuszczoną do nowszych aktualizacji. To jest jakiś problem i chyba HR pomoże lub poczekać aż MS wyda nowszą wersje Aparatu 😉

     • Andrzej S

      By pomóc musi napisać coś więcej:
      – jaka ma Lumia, Xiaomi lub inny telefon,
      – jaki build TH2,RS1
      – czy jest to kanał Fast/Slow lub edycja rejestru w przypadku X2X i poprzedniego buildu,
      – jaka wersja aplikacji „aparat”
      – czy był robiony restart do ustawień fabrycznych,
      – czy po restarcie było przywracanie kopii zapasowej,

      Tak to wróżymy z fusów 😉

     • Michał.B

      No i wstawiłem zdjęcie błędu

     • Andrzej S

      No mnie Disqus nie pokazał zdjęcia więc myślałem, że pytanie dotyczy tego newsa.

     • Darek

      Mi pokazał ;).

     • Andrzej S

      Mnie nie i zapewne jakiś bug ma ten Disqus 😉

   • marcin640LTE

    No tak, ale zauważ, że tak ma pewnie 80% androidów…. jedynie ios daje dłuższe wsparcie

    • Andrzej S

     tyle, że na Droida zainstalujesz ROM z XDA a na Windows fony już nie.

     • marcin640LTE

      Tak w androidzie to jest plus, i tak zrobiłem właśnie w S3 zainstalowałem 6.0 i powiem, że zmiany w przyjemności używania bardzo pozytywne. Działa bardzo ok, oczywiście już polega przy S5 z 5.1 ale nadal jest w pełni używalnym telefonie. Nawet się zastanawiałem nad zamianą z 640 ale jednak bardziej mi odpowiada Windows.

     • Już daj spokój z tym XDA. Poczytaj opisy romów, bez sterowników z oficjalnego wydania, zawsze coś tam nie działa. To tylko taki urban legend, że XDA jest lekiem na brak aktualizacji

  • Jest problem z aparatem w kompilacji 14322. Na tę chwilę brak rozwiązania.

 • Krzysiek

  Ufff, staruszek L1520 ciągle jest brany pod uwagę…

  • Andrzej S

   tia… zaraz będzie, że RS1 nawet nie dostanie 😛

   • Krzysiek

    Póki co mam oficjalnego .218 😀

    • Andrzej S

     Oby się nie skończyło jak z innymi modelami 😉

     • Krzysiek

      Nawet jak sie skonczy to nie widze problemu. System dziala stabilnie i dobrze. Na tyle ze nie widze potrzeby powrotu do topowych androidow…

     • Andrzej S

      Chodzi mi o to, że ktoś w MS znów wpadnie na pomysł wydania nowego super hiper Windowsa 2020 Mobile edyszyn a deweloperzy przestaną pisać tak jak to już jest z WP8.1 i było z WP7.X

     • Darek

      Zgadzam się z tym wpisem. ;).

     • Krzysiek

      To zmienię telefon jeśli będzie mi to przeszkadzać. Mam ogromny wybór urządzeń na różnych systemach więc nie m powodów do zmartwień.

     • Darek

      Oczywiście że nie. Przecież nie ma tylko Lumii. Jest jeszcze iOS. Android. Na Lumii świat się nie kończy. Nie ma co płakać nad tym że MS nas wydymał. Trzeba iść do przodu 😉

     • Andrzej S

      Zgadza się i głosować portfelem co nie zmienia faktu, że szkoda to co się dzieje w MS i olaniem klientów.

     • Andrzej S

      Ty może nie ale są osoby, które kupują telefon na raty bo ich nie stać a chcą mieć kontakt ze światem poprzez Fejsa i inne cuda a po półtora roku zostaje z ręką w nocniku ;/

     • Krzysiek

      To taki telefon przestaje działać? Szok…

     • Darek

      Moja Lumia popsuła się 4 miesiące po gwarancji. ;/. Nie opłacalna naprawa ;/. Jaką ja mam pewność że jak kupie Lumie 550. To ona mi się nie popsuje parę miesięcy po gwarancji ?. Żadnej. To po co kupować takie coś.

     • Andrzej S

      Ano żadnej… np. moja nowa L950 miała wadliwy wyświetlacz od razu po zakupie albo L950XL-DS miała wadliwy głośnik i trzeszczącą klapkę, której serwis nie potrafi wymienić mimo, że sprawdzaliśmy z innymi nowymi, które mieli na stanie.

     • Andrzej S

      No szok… bo Fejsik zmieni API i jego aplikacja nie działa.
      Dobry przykład jest z telefonami z WP8.1 gdzie jest IE11 a strony, które są tworzone omijają dalekim łukiem IE11 i masz krzaki zamiast strony a telefon nadal na gwarancji bo np. taki L1320 jeszcze chwilę temu PLAY sprzedawał

     • Krzysiek

      Interesujące jest to, że ktoś może mieć aż takie parcie na cyferki, że jak nie dostanie nowszych to telefon nadaje się na złom 😀

     • Darek

      Z Windowsem jest takie coś. Że on jest nudny. Bez przerwy te kafelki. I brak aplikacji czy tam gier. A znowu na Androidzie masz masę aplikacji i gier. Masz możliwości wgrania launchera zmieniającego wygląd. Masz możliwość zmiany ekranu odblokowywania. I wiele więcej. A tutaj tego nie masz. System 8.1 już umarł. Nie ma go. Koniec tak samo jak z symbianem.

     • Andrzej S

      E tam koniec mam jeszcze E51 i E71 😉

     • Krzysiek

      Mam E72 do której z windy nie wrócę 😀

     • Darek

      A jaką masz Lumie ?. A dobra już wiem. Lumia 1520

     • Krzysiek

      1520

     • Darek

      To lepiej niż ja. Masz wsparcie że strony MS. ;). Ja już nie mam go ;/

     • Darek

      Mówię tylko o Lumiach z systemem 8.1 😉

     • Krzysiek

      Mobilna winda zawsze błyła nudna. Nie wiedziałeś co kupujesz?

     • Darek

      Wiedziałem niestety. Ale Lumia 520 mi się popsuła jak już pisałem. Oczywiście nie wszyscy uważają tak jak ja. Nie każdemu jest potrzebne te personalizację i te nowe ekrany odblokowywania. ;). Ale dużo osób na to patrzy na wgrywanie CM romów itd na Androidzie.

     • Krzysiek

      I dla nich andek jest idealny

     • Andrzej S

      Nie była nudna np. Windows Mobile 5 lub Windows Mobile 6.5 gdzie telefony HTC rządziły i nadal je miło wspominam.
      Baa nawet na jednym np. HTC Touch Dual uruchomiłem emulator Droida czyli miałem 2 systemy na jednym telefonie 😉

    • buladag

     Oficjalnego Update jeszcze nie ma.

     • Jest. Jeżeli posiadasz wgrany system Windows 10 Mobile to otrzymasz powiadomienie o nowej aktualizacji 218 bez konieczności korzystania z Windows Insider.

     • buladag

      To oczywiste. Chodziło mi o to że nie ma oficjalnego Update nie będąc w insiderze

     • Krzysiek

      Bzdura. Nie jestem w insiderze i otrzymałem od tego czasu trzy aktualizacje oficjalne.

     • Zgadza się.

     • Krzysiek

      Nie jestem w insiderze od jakiegos czasu wiec skad mam?

 • Donnie Darko

  Czy wato instalować TH2 na Lumie 920? Ile trzyma bateria, są jakieś większe błędy?
  Czy w upgrade advisor można wybrać do zainstalowania konkretny numer kompilacji TH2?

  • Andrzej S

   ad1. nie wiem sam się przekonaj a zawsze przez WDRT możesz wrócić.
   ad2. nie

 • Darek

  Ogólnie to mam pytanie dla was. Moja Lumia 520 się sama wyłącza i włącza co 10 minut. bez przerwy czy jest w kieszeni czy też leży na biurku. Co może być winne ?. Płyta główna. ?. I jaki kosz naprawy ?. HR nie idzie zrobić. WDRT też nie działa ;/.

  • Andrzej S

   Spróbuj NCSem wgrać oprogramowanie a więcej informacji jak to zrobić masz na windowsmania.pl
   O ile pamiętam to NCS też ma możliwość wykonania testu telefonu.
   Jeśli wadliwa jest płyta to nie opłaca się go naprawiać bo za ok. 300zł masz 6 calowe Lumie 1320, które są o wiele lepsze niż twoja L520.

   • Darek

    Też tak myślałem. Dzięki za pomoc ;). To chyba pozostaje mi ją zostawić jako pamiątkę lub zabawkę ;/.

    • Andrzej S

     Pobaw się NCSem np. zacznij od testu telefonu bo wcale telefon nie musi być wadliwy a np. wadliwa jest bateria

     • Darek

      Obojętnie. Czy do zasilania czy też nie. Bez przerwy resety ;/. A i gdy coś usunę z systemu np Asphalt 8 i gdy się telefon sam wyłączy i włączy to ta aplikacja nadal jest w systemie. Mimo tego że była usuwana ;/

  • marcin640LTE

   Jeśli jesteś na RS to mogę być tego powód

   • Darek

    Nie. Jestem cały czas na systemie WP 8.1 😉

    • Nursultan Jebiewdenko

     Aktualny ten 8.1?

 • Robertdg

  I bardzo dobrze że zablokował, małolaty wgrają taki nieuprawiony system a potem plują i narzekają jaki ten MS jest be, bo Im coś nie działa albo telefon padł.

  • Andrzej S

   Bo taka idea jest Insidera by za free testować i dawać feedback MS co jest nie tak i czego jeszcze przyszłym klientom brakuje w systemie ale jeśli tego nie pojmujesz to nie narzekaj na Insiderów i odejdź w pokoju.

   • Robertdg

    Człowieku to bądź insiderem i nie narzekaj na MS jak coś Ci nie działa albo telefon Ci padł, to są testy i wszystko może się zdarzyć a nie ludzie wgrywają nowe kompilacje w ramach testów a potem wielce płaczą i wyzywają bo z telefonów nie mogą korzystać. Idea jest taka że musisz być świadomy że insider jest dobrowolny i że jest to testowe oprogramowanie czyli nawet może Ci paść telefon na amen.

    • Andrzej S

     A gdzie ja narzekam ?
     Narzekam na politykę MS olania X2X i nie mogę być już Insiderem tak samo olanie telefonów z WP7.X

     Widać, że nie masz co pisać i wszystkich ludzi szufladkujesz jako gorszy sort.

     • Robertdg

      Piszę ogólnie do ludzi którzy narzekają a nie do Ciebie konkretnie, niestety niektórzy nie potrafią zrozumieć że insider to testowa wersja i oczekują od niej stabilności

     • Nursultan Jebiewdenko

      Windows 10 nie jest dobry ani na telefonie ani na pc. Naprawde nie macie za czym plakac. Ja mam możliwość aktualizacji a zostalem na 8.1. Nie bez powodu.

   • marcin640LTE

    Problem nie są w żadnym przypadku ludzie, jedynie problemem są już dość leciwe telefony.

    • Andrzej S

     Leciwe ? sorry ale taka L1320 miała premierę w 2014 roku więc nie jest leciwe a tym bardziej, że jeszcze nie tak dawno PLAY sprzedawał te telefony i co ma powiedzieć teraz klient, którego nie stać na zakup nowego telefonu co rok ?
     Ciekawe jak zmienisz zdanie jak twoja L640 nie dostanie aktualizacji do RS1

     • marcin640LTE

      Tak, może nie wszystkie miałem na myśli,ale takie jak 625, 720, 520 które maja swoje latka, do tego wtedy nie były flagowcami. Przecież nikt nic nie zabiera w windows 8.1 i nadal z powodzeniem można go używać ale trzeba mieć na uwadze że aplikacji nowych raczej nie będzie. Co do drugiego pytania o 640, powiem szczerze, myślałem że RS nie otrzyma i nadal mam podejrzenie że oficjalnie może nie dostać. Szczerze mam to w nosie, albo za rok kupię następny telefon albo będę używał go nadal tak jak teraz na insider. Nie kupuje telefonów po 3 tyś i nie muszę się z nimi wiązać, to tylko telefon, kupuje takie na jakie mnie stać, nudzi mi się i kupuje następny.

  • wojciechkrs

   Wybacz, ale małolatem nie jestem, a chciałbym, jednak mieć możliwość testowania nowych wersji na mojej Lumii 920, która całkiem dobrze obsługuje W10, ale ma kilka irytujących błędów, które już nie zostaną naprawione. Powiedz mi mistrzu wszystkich mistrzów, jaki telefon miałbym teraz wybrać? Lumię 930? Lumię 950? Tej pierwszej nie wezmę bo za dużo z nią problemów na W10 z tego co widzę po forach, zresztą ona też niedługo straci wsparcie, bo „będzie zbyt słaba”. Ta druga? Lumia 950, z trzeszczącą obudową i systemem, który nie jest jeszcze tak naprawdę ukończony. Może ją też MS ubije zaraz bo będzie chciał tylko ciągnąć markę Surface. O wielki obrońco MS. W mojej rodzinie prawie wszyscy korzystają z Windowsa, ale niedługo to się skończy. Wszystkim mówiłem, że będzie długie wsparcie, a szczerze to takiego nie uświadczyłem, bo te wszystkie aktualizacje z WP8.0 do WP8.1 zbyt mało wnosiły.

 • Michał Jasiński

  Jak tam Nokia Lumia 930? coś się zmieniło?

 • Kasia Skowrońska

  Serwus, z dziesięć razu widziałam już pytanie podobne do mojego, ale Michale, skąd wstawiasz te ekstra tła do tych sesji które cykasz swoim lumią, ta czerwona jest jeszcze przyjemniejsza dla oka niż ta co była gdy prezentowałeś TH2
  Liczę na wyrozumiałość i pozdrawiam ?

  • Wyszukuję w internecie 🙂 Załączam tapetę widoczną na zdjęciu.

   • Kasia Skowrońska

    Dziękuję Ci bardzo, jednak i szukać trzeba umieć.

    • Nie ma sprawy. Pozdrawiam!

    • Te są jeszcze lepsze:

     • Darek

      Tapety z Androida ;). Ta ostania z Androida 6.0 A ta pierwsza i trzecia z Samsunga Galaxy Note 5 chyba i S6 😉

     • LG G3, HTC H10, -, Samsung S6, Android 6.0

   • Kowalczyk Damian

    Polecam Dynamic Theme, a w niej spotlight, niektóre są fantastyczne, można znaleźć coś dla siebie