Microsoft Band – rozpakowanie oraz pierwsze wrażenia

Dzisiaj dotarła do mnie opaska Microsoft Band, którą zamówiłem pod koniec kwietnia w sklepie Microsoft Store UK. Do tej pory nie miałem przyjemności obejrzeć opaski na żywo i całą wiedzę czerpałem z zagranicznych stron. W Polsce można znaleźć zaledwie kilka krótkich recenzji, które i tak nie odpowiadają na większość pytań dotyczących nowego akcesorium marki Microsoft.

Niestety opaska nie jest dostępna w Polsce i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie. Na tę chwilę można ją jedynie kupić w sklepie Microsoft Store w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii. Ja zakupiłem mój egzemplarz w UK ponieważ oferowali wysyłkę do Polski. Cena jak na polskie warunki jest dosyć wysoka bowiem wynosi aż 170 funtów co w przeliczeniu na złotówki daje nam wartość ok. 1000zł.

Pudełko Microsoft Band

Opaska zapakowana jest w małe pudełeczko, na którym znajdziemy podstawowe informacje takie jak rozmiar, kompatybilność z systemami operacyjnymi, krótki opis możliwości oraz zawartość opakowania.

Informacje na pudełku Microsoft Band

Po otwarciu naszym oczom ukazuje się opaska Microsoft Band. W opakowaniu znajdziemy również kabel do ładowania, krótką instrukcję oraz informacje o gwarancji. Pierwsze wrażenia wizualne są jak najbardziej pozytywne. Urządzenie sprawia wrażenie porządnie wykonanego a materiały użyte do jego wykończenia to plastik oraz guma. W miejscu zapięcia opaski znajduje się część sensorów. Podejrzewam, że kilka z nich znajduje się również tuż obok wyświetlacza. Na spodniej stronie wyświetlacza znajduje się port, do którego wpinamy ładowarkę. Co ciekawe złącze to posiada magnes, dzięki czemu wpięcie ładowarki jest łatwe.

Pierwszym krokiem jest podłączenie opaski do ładowarki. Po podpięciu pojawi się ekran konfiguracyjny, który poprowadzi nas za rękę przez cały proces łączenia opaski z telefonem oraz personalizacji. Akcesorium poprosi nas abyśmy zainstalowali w naszym telefonie aplikację Microsoft Health a następnie ją włączyli. Aplikacja automatycznie wyszuka nowszą wersję oprogramowania i prześle ją do naszej opaski.

Microsoft Health - Microsoft Band

Później jeszcze nadamy nazwę urządzeniu oraz wybierzemy tapetę ekranu startowego. Po tych krokach możemy skorzystać z opaski. Do dyspozycji mamy dwa przyciski funkcyjne, jeden przycisk zasilania a drugi przycisk akcji, oraz dotykowy wyświetlacz. Przyciski działają pewnie a wyświetlacz doskonale radzi sobie z dotykiem.

Potrzebowałem dosłownie chwili aby zapoznać się z funkcjami opaski. Co prawda do wyboru mamy jedynie język angielski ale nie powinno to nikomu sprawić problemów bowiem wystarczy znać kilka podstawowych słów. Ekran startowy zawiera godzinę oraz datę a po jego kliknięciu przechodzimy do informacji o ilości wykonanych kroków, przebytych kilometrów, spalonych kalorii oraz aktualnym tętnie. Przytrzymując palec i przesuwając ekran w prawo możemy podejrzeć stan naładowania baterii, status połączenia Bluetooth oraz stan pulsometru. Przesuwając z kolei ekran w lewo zobaczymy kafelki, dzięki którym możemy uruchamiać różne funkcje opaski takie jak wiadomości e-mail, SMS, nieodebrane połączenia, trening biegowy, trening rowerowy, inny rodzaj treningu, promieniowanie UV oraz ustawienia opaski. Ilość oraz rodzaj kafelek możemy dowolnie konfigurować za pomocą aplikacji Microsoft Health w telefonie.

Pełną recenzję postaram się napisać za kilka dni kiedy już uda mi się wykonać testy poszczególnych funkcji opaski. Jeżeli macie jakiekolwiek pytania to chętnie na wszystkie odpowiem.