Czy Microsoft Andromeda będzie telefonem ze składanym wyświetlaczem?

Andromeda to jedno z najczęściej omawianych urządzeń, nad którym Microsoft pracuje od dłuższego czasu. Do tej pory nie znamy szczegółów dotyczących wyglądu urządzenia, posiadanych funkcji czy kategorii sprzętu do jakiej będzie należeć. Czy będzie to nowy telefon i ponowna próba wejścia przez Microsoft na rynek smartfonów?

Użytkownik WalkingCat dokładnie przeanalizował zawartość najnowszych kompilacji systemu Windows 10 i odnalazł w nich ślady, które sugerują, że Microsoft przez cały czas pracuje nad nową powłoką systemu przeznaczoną dla urządzeń Andromeda. Oprócz tej powłoki znalazły się również inne, które mogą świadczyć o tym, że Andromeda nie będzie powłoką przeznaczoną stricte dla telefonów a raczej dla nowej kategorii urządzeń. Oprócz powłoki Andromeda znalazły się bowiem również inne nazwy takie jak ContinuumPhone, Polaris, SurfaceHub czy Phone. W tym miejscu można jedynie domyślać się, że powłoki ContinuumPhone czy Phone mogą być wykorzystane do stworzenia nowych telefonów.

Według ostatnich doniesień Andromeda zostanie wyposażona w funkcje telefoniczne co oznacza, że urządzenie będzie mogło wykonywać połączenia. Nie będzie to jednak telefon a urządzenie z nowej kategorii, której nazwę poznamy dopiero za jakiś czas. Andromeda najprawdopodobniej będzie urządzeniem ze składanym, podwójnym wyświetlaczem oraz z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych. Będzie pracować pod kontrolą modułowego systemu Windows 10 z elastyczną powłoką dopasowującą interfejs użytkownika do rozmiaru wyświetlacza. Więcej informacji o nowych powłokach w systemie Windows 10 przeczytacie w tym artykule.

Powyżej widzimy grafikę z najnowszego patentu Microsoft, który został opublikowany wczoraj. Opisuje sposób działania zawiasów w składanych urządzeniach z dwoma wyświetlaczami. Patent możecie zobaczyć w tym wpisie na Twitterze. Czy powyższa grafika przedstawia ogólny zarys urządzenia Andromeda? Odpowiedź na to pytanie poznamy, mam nadzieję, jeszcze w tym roku.