Microsoft aktualizuje ekran podglądu dodając obsługę aplikacji Pogoda oraz Zdrowie i fitness

Dzisiaj w Sklepie Windows Phone pojawiła się aktualizacja dla wbudowanej funkcji podgląd w telefonach Lumia, która zmieniła nazwę na ekran podglądu. Najnowsza wersja wprowadza możliwość ustawienia informacji o pogodzie oraz informacji z aplikacji Zdrowie i fitness na ekranie podglądu.

Ekran podglądu Lumia Windows Phone

Sprawdź godzinę i zawartość drugiego ekranu blokady, gdy telefon jest w trybie oczekiwania. Wybierz odpowiadający Ci tryb ekranu podglądu i ciesz się idealną równowagą między zużyciem energii a widocznością informacji. Wybierz tryb nocny, a ekran podglądu automatycznie przyciemni się w wybranych przez Ciebie godzinach. Pobierz ekran podglądu — znajdziesz go w Ustawieniach.

Według wstępnych informacji nowy ekran podglądu miał pojawić się dopiero w oprogramowaniu Lumia Denim. Na szczęście posiadacze kompatybilnych telefonów Lumia z oprogramowaniem Lumia Cyan już teraz mogą skorzystać z nowości jakie oferuje najnowsza wersja aplikacji ekran podglądu.

ekran podglądu Lumia

Na mojej Lumii 1520 wszystko działa jak należy. Informacje z aplikacji MSN Pogoda wyświetlają się na ekranie podglądu. Podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach poniżej.

Jak włączyć pogodę na ekranie podglądu?

Aby włączyć pogodę na ekranie podglądu należy zainstalować aplikację MSN Pogoda. Następnie w ustawieniach ekranu blokady (menu > ustawienia > ekran blokady) należy ustawić obraz tła jako Pogoda. Następny krok to wejście do ustawień ekranu podglądu (menu > ustawienia > ekran podglądu) i włączenie opcji Aplikacja w tle. Na koniec proponuję jeszcze raz uruchomić aplikację Pogoda. Po tej operacji blokujemy telefon i patrzymy czy wszystko wyświetla się poprawnie.

Pobierz ekran podglądu na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR