Menedżer plików pojawi się w kolejnej aktualizacji Windows Phone 8?

Nowi użytkownicy systemu Windows Phone bardzo często pytają o menedżer plików, za pomocą którego mogliby w szybki i łatwy sposób przejrzeć pamięć telefonu i zorientować się w strukturze plików. Na tą chwilę zarządzać plikami możemy jedynie po podłączeniu telefonu do komputera. Jest jednak szansa, że w kolejnej aktualizacji systemu Windows Phone 8 zostanie wprowadzony menedżer plików.

Add file manager to Windows Phone - uservoice

Powyższy zrzut ekranu pochodzi ze strony windowsphone.uservoice.com, na której użytkownicy mogą zgłaszać swoje pomysły dotyczące rozwoju systemu Windows Phone. Jednym z pomysłów jest dodanie menedżera plików do systemu Windows Phone 8. Obecnie pomysł ten zyskał status ukończonego. Nie wiadomo dokładnie co to oznacza tym bardziej, że funkcjonalność podobno została już wprowadzona do systemu.

Być może sugestia została źle zinterpretowana przez admina. Druga możliwość jest taka, że funkcjonalność zostanie wprowadzona w kolejnych wersjach oprogramowania. Niestety GDR3 nie posiada wbudowanego menedżera co oznacza, że na ewentualny menedżer plików będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Zachęcam również do przejrzenia pozostałych pomysłów na stronie windowsphone.uservoice.com i oddanie głosu na najlepsze według Was pomysły.

 • Fobs

  Też dostałem dziś maila takiego bo kiedyś oddałem głos w tym niby głosowaniu. Nie wiadomo co o tym myśleć.

 • Niestety Microsoft odpisał, że pomyłkowo zaznaczył ten pomysł jako ukończony. Nie oznacza to jednak, że taka funkcjonalność nie pojawi się w przyszłych aktualizacjach systemu WP8.

 • Szymon Klimowicz

  Uprzedzam wszystkich, którzy zastanawiają się nad zakupem Windows Phone, że w tych telefonach nie da się ustawić oddzielnej głośności dla dzwonków i innych mediów. Więc jeśli wieczorem ciuchutko słuchaliście swojej ulubionej piosenki na Youtube i zapomnieliście później pogłośnić z powrotem telefonu, nie obudzi was z pewnością żadne przychodzące połączenie bo go nie usłyszycie!!! Powoduje to, że codzienie musicie regulować głośność telefonu kilkadziesiąt czasami razy! 72000 użytkowników Windos Phone oddało głos za wprowadzeniem takiej funkcji na oficjalnym forum WP. Proszę nie pisać, że jest zbędna gdyż była od 10 lat w telefonach Nokia (jako profile dzwonków) i jest obecna na każdym innym smartfonie prócz WP.

  Więcej na temat walki z Microsoftem w sprawie wprowadzenia oddzielnej regulacji głośności na ich własnym forum, proszę o oddanie głosu: http://windowsphone.uservoice.com/forums/101801-feature-suggestions/suggestions/1549681-control-ringtone-and-media-volume-separately

  • Również się zastanawiam dlaczego tak oczywista funkcja w dalszym ciągu nie została wprowadzona do systemu WP8. Z pewnością pojawi się w Windows Phne 8.1 ale można było to zdecydowanie wcześniej wprowadzić.