Materiał akrylowy pojawia się w Sklepie w kręgu Release Preview

Dzisiaj Microsoft udostępnił drobną aktualizację aplikacji Sklep dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile. W najnowszej odsłonie sklepu pojawił się jeden z elementów nowego projektu graficznego Fluent Design. Użytkownicy zapisani do kręgu Release Preview już teraz mogą pobrać najnowszą aktualizację.

Aktualizacja podniosła numer aplikacji z wersji 11707.1001.23 do wersji 11708.1000.87.0. Najnowsza wersja sklepu usuwa ikonkę naszego konta z górnego paska, która została wprowadzona w poprzedniej wersji. Największą widoczną zmianą w dzisiejszej aktualizacji sklepu jest dodanie materiału akrylowego czyli przezroczystości do górnego paska menu. Z pewnością jest to wstęp do dalszych zmian wizualnych, które zostaną wprowadzone w niedługim czasie do mobilnego sklepu. W dalszym ciągu nie zostały spolszczone niektóre opisy menu.

Aktualizacja jest dostępna wyłącznie w kręgu Release Preview. Uczestnicy programu Windows Insider zapisani do szybkiego oraz wolnego kręgu nie otrzymali opisywanej aktualizacji. Nie można nazwać dzisiejszej aktualizacji spektakularną jednak każda drobna zmiana w aplikacjach Microsoft na telefonach jest mile widziana. Jeżeli zauważyliście inne zmiany lub poprawki to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.