Mapy Windows zawierają błąd w szybkim kręgu Windows Insider

Aplikacja Mapy Windows udostępniana w szybkim kręgu Windows Insider otrzymała w ciągu kilku ostatnich dni aż dwie aktualizacje. Niestety obie posiadają dosyć istotny błąd polegający na tym, że użytkownicy otrzymują starą wersję map. Chwilę po wgraniu nowej wersji aplikacji rozpoczyna się automatyczne pobieranie map offline w starej wersji.

Problem zauważyłem w momencie przeglądania map, które okazały się nieaktualne – brakowało ulic oraz budynków. Postanowiłem sprawdzić rozmiar map offline i okazało się, że w najnowszej wersji aplikacji Mapy zostały pobrane mapy o wadze 323MB. To oznacza, że zniknęło przeszło 130MB danych ponieważ mapy Polski w oficjalnej wersji systemu zajmują aż 454MB. Usunięcie i ponowne pobranie map offline nie rozwiązuje problemu podobnie jak ponowna instalacja aplikacji. Błąd występuje w aplikacji Mapy Windows w wersjach 5.1611.10321.0 oraz 5.1611.10392.0.

Stare mapy nie wpływają na możliwość korzystania z nawigacji głosowej. Jeżeli jednak potrzebujecie najbardziej aktualnych map Polski to na tę chwilę przystępowanie do szybkiego kręgu Windows Insider nie jest najlepszym pomysłem. Uczestnicy szybkiego kręgu Windows Insider muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejną, naprawiającą błąd, aktualizację aplikacji.