Mapy Windows otrzymują wsparcie dla kompasu w szybkim kręgu Windows Insider

Wczoraj Microsoft udostępnił aktualizację dla wbudowanej nawigacji Mapy Windows w telefonach i komputerach z systemem Windows 10. Najnowsza wersja wprowadza długo oczekiwaną funkcję kompasu. Na tę chwilę aktualizacja dostępna jest wyłącznie w szybkim kręgu Windows Insider ale już wkrótce wszyscy posiadacze telefonów z systemem Windows 10 Mobile będą mogli skorzystać z tej funkcji.

Kompas w aplikacji Mapy Windows

Aplikacja Mapy Windows po aktualizacji podskoczyła do wersji 5.1608.2117.0. Na powyższych zrzutach starałem się uwidocznić działanie kompasu. Po lewej stronie strzałeczka znajdująca się przy naszej aktualnej pozycji wskazuje kierunek, w którym patrzymy. W tym wypadku mapa nie obraca się wraz z naszym obrotem. Z kolei po prawej stronie włączona jest funkcja obrotu mapy wraz z naszym obrotem. Możecie zmieniać działanie kompasu naciskając ikonkę lokalizacji.

Z opisywanej funkcji będą mogły skorzystać telefony wyposażone w magnetometr. Na tę chwilę nowa wersja aplikacji Mapy dostępna jest wyłącznie dla uczestników Windows Insider zapisanych do szybkiego kręgu. W niedługim czasie z pewnością pojawi się również dla pozostałych osób posiadających system Windows 10 Mobile.

Dziękuję marcin640LTE oraz Robert Kula za informację!