Mapy Windows otrzymują elementy projektu NEON w szybkim kręgu Insider

Pierwsze informacje na temat nowego projektu graficznego systemu Windows 10 o nazwie NEON pojawiły się pod koniec zeszłego roku. Docelowo odświeżony interfejs użytkownika ma zostać udostępniony wraz z kolejną dużą aktualizacją systemu o nazwie Redstone 3, ale już teraz uczestnicy programu Windows Insider mogą zobaczyć zwiastun tego co pojawi się w dalszej części tego roku. Najnowsza aktualizacja aplikacji Mapy Windows wprowadza elementy projektu NEON zarówno dla komputerów jak i telefonów z systemem Windows 10.

Głównymi elementami projektu NEON mają być przezroczystości oraz rozmyte tła tuż obok nowych animacji czy większej spójności w wyglądzie systemu. Do tej pory elementy projektu pojawiły się w komputerowych aplikacjach Filmy i TV oraz Muzyka Groove. Dzisiaj dołączyła do nich aplikacja Mapy Windows, która również dostępna jest dla mobilnej wersji systemu. Najnowsza wersja aplikacji wprowadza przezroczystości w głównym menu, podczas wyszukiwania lokalizacji oraz w innych wyskakujących oknach. Nie są to rewolucyjne zmiany tylko delikatne odświeżenie dotychczasowej stylistyki, która wraz z systemem Redstone 3 obejmie nie tylko aplikacje, ale również wygląd całego systemu.

Opisywane nowości są dostępne w aplikacji Mapy Windows w wersji 5.1705.1162.0 dla uczestników programu Windows Insider, którzy zapisani są do szybkiego kręgu. Dajcie znać czy otrzymaliście opisywaną aktualizację oraz jak Wam się podoba nowy projekt graficzny.