Mapy w wersji 5 dostępne dla wszystkich telefonów z Windows 10 Mobile

Doskonała wiadomość dla osób, które często korzystają z bezpłatnej nawigacji Mapy w swoich telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Po trzech miesiącach testów Microsoft w końcu udostępnił nową wersję aplikacji oznaczoną numerem 5 dla telefonów z oficjalną wersją systemu. Zapraszam do zapoznania się z nowościami.

Mapy 5.1606.1670.0 dla Windows 10 Mobile

W zeszłym miesiącu informowaliśmy, że Mapy są już dostępne dla wszystkich jednak wtedy nie wszyscy użytkownicy mogli pobrać nowszą wersję aplikacji. Teraz nowa wersja jest dostępna dla wszystkich. Aplikacja podskoczyła z wersji 4.1603.1190 do wersji 5.1606.1670. Jeżeli jeszcze nie otrzymaliście nowej wersji to zapewne pojawi się w najbliższym czasie.

Główne nowości w Mapy Windows 5?

 • Uproszczony dostęp do wyszukiwania i wskazówek dojazdu (jednym przyciskiem).
 • Dzięki kartom możesz wyszukać wiele miejsc lub wskazówek dojazdu na jednej mapie.

Więcej nowości wraz ze zrzutami ekranowymi znajdziecie w tym oraz w tym artykule. Dajcie znać czy otrzymaliście opisywaną aktualizację. Jeżeli tak to jak Wam się podoba nowy interfejs użytkownika?

Pobierz Mapy dla Windows 10 i Windows 10 Mobile

QR Mapy Windows

 • Bartosz Ś.

  Nie w temacie ale czy można udostępnić połączenie mobilne przez kabel USB w Lumii 950XL ?
  Czyli zrobić taki router przez usb. W konkurencji tak się dało zrobić ale tu tylko widzę w ustawieniach router WiFi. Ma ktoś jakiś pomysł ?

  • Pazuzu

   Nie da rady, od czasu porzucenia Symbiana nie ma tej opcji.

   • Bartosz Ś.

    Ale lipa 🙁 czasami jest mi potrzebna ta opcja
    Dzięki za informacje.

 • Andy2015

  Ja mam Mapy w wersji 5.1606.1671.0 na L735 RS 1

  • Zgadza się. Wersja 5.1606.1671 jest dla RS1. Z kolei wersja 5.1606.1670 dla TH2.

 • Andy2015

  Dzisiaj aktualizacje OneDrive 17,12,0,0 i Lumia Higlights 5,2,8,0

 • Marek

  A ja napytałem sobie biedy, już któryś raz, gdy skusiłem się na RS1, siedząc szczęśliwie na TH2. Mam 640DS i ten model najwyraźniej nie chce współpracować z RS1. Cały dzień wczoraj próbowałem, nie poddawałem się, dwukrotnie instalowałem RS1 z szybkiego kręgu. Niestety wygląda na to, że dzisejszy dzień zejdzie na smutnym powrocie „na tarczy” do starego i dobrego TH2. To mi podpowiada, że ten telefon nie dostanie aktualizacji do RS1, skoro nawet do tej pory oficjalnej aktualizacji do win10 nie otrzymał i oficjalnie powinienem być na 8.1. RS po prostu nie działa, aplikacje się uruchamiają minutami, a w większości wypadków wieszają wszystko. Mapy nie działają, wiszą. No ludzka tragedia. Dziwię się, bo niektórzy na 640DS sobie chwalili RS, ale czy aby mówili prawdę?, bo przecież poszczególne egzemplarze nie mogą różnić się tak diametralnie.

  • Mam 640DS i poza błędami ogólnie wymienianymi w artykułach nie mam żadnych problemów. RS na Fast.

   • Łukasz Papke

    A jak z przesyłaniem danych na drugiej karcie SIM. Ja mam 1 kartę do gadania a 2 do internetu i czytam, że (oficjalna lista błędów) są problemy z drugą kartą SIM w temacie przesyłania danych?

    • Transmisja działa poprawnie na obu kartach. Przy zmianie karty wyskakuje dodatkowo komunikat czy przełączać automatycznie na drugą kartę w przypadku problemów z transmisją na podstawowej karcie. WiFi też działa poprawnie. Jedyny naprawdę wkurzający maknament od kilku buildów to problem z podświetleniem – raz na ~20 odblokowań telefon (niezależnie od ustawień) odblokowuje się z minimalnym podświetleniem. Nie wiem czy to problem czujnika oświetlenia czy softu ale występuje nawet przy ustawieniu ręcznym jasności na max.

     • Marek

      Zauważyłem, że w RS1 zrezygnowano ze świetnej funkcji TH2, blokowania ekranu dwoma stuknięciami w pasek na dole ekranu, to miejsce pomiędzy strzałką, znaczkiem windows, itd. Teraz trzeba używać fizycznego przycisku power

     • Ustawienia > Personalizacja > Pasek nawigacji > Naciśnij dwukrotnie…

     • Marek

      ooo… rzeczywiście, bardzo dziękuję 🙂

  • zbigniew M

   Ja miałem też wgrany RS1 ale na Lumia640LTE system chodził nawet dobrze ale wróciłem do TH2 bo miałem kłopot z bluetooth nie mogłem połaczyć z żadnym akcesoriem oraz drugim telef.

 • Mariola

  Z góry przepraszam za pytanie nie zgodne z tematem.

  W laptopie mam 3 wejścia USB , chyba jedno 2.0 i dwa 3.0 , nie wiem na pewno które gniazdo ile ma, przetestowałam je na wyczucie, sprawdziłam w którym gniazdku czas ładowania telefonu i na tej podstawie na wyczucie doszłam które gniazdo ile ma ale czy jest jakaś inna możliwość prócz czytania papierowej instrukcji laptopa sprawdzenia tego?

  (żadnych papierowych nie czytam, nie daję rady)

  • makgajwer
   • Mariola

    Dziękuję, nie dam rady obejrzeć rysunków obok gniazd ale jak przyjdzie do mnie ktoś sprawny to pokażę stronkę którą mi zapodałeś i już na 100% dowiem się które jest które, jeszcze raz dzięki!

  • toomekb90

   niebieski port usb to 3.0 🙂 ewentualnie jeśli nie zaznaczono to przy wykorzystaniu pendrive’a 3.0 możesz kopiować na niego duży plik i sprawdzić prędkość/czas kopiowania, jeśli jest co najmniej dwukrotnie wyższy to będzie 3.0; 2.0 pewnie będzie miał około 20mb/s

   • Mariola

    He…, a ja tam wiem w jakich kolorach one są…?

    Siedząc na wózku, mając laptopa z przodu na stole przed nosem nie mogąc wstać by zobaczyć gniazda po bokach to niemożliwe, przyjdzie ktoś do mnie to mi powie, dziękuję.

    • toomekb90

     Laptop zawsze możesz obrócić ☺ ewentualnie spytaj syna co widzi ☺

     • PaBlo

      Z tymi kolorkami to jednak bym uważał… Nie wiem czy tylko ASUS tak ma ale ja w swoim N750JK, mimo tego że mam wszystkie 4 porty USB 3.0 (w tym jedno USB Charger+) to są one…. czarne 🙂
      Mariolu, zamiast papierów można ściągnąć ze strony producenta (choć powinna być ona również dostępna na płycie ze sterownikami) instrukcję w PDF.
      Wiem, płytę też trzeba fizycznie umieścić w napędzie… pozostaje więc strona producenta..?

     • Mariola

      No ale do tego potrzebny jest nr modelu a on gdzieś tam pod spodem laptopa…, ale zaraz na stronie HP jest opcja ‚wykryj mój model’, na razie wiem to co chciałam ale w przyszłości tak właśnie poszukam instrukcji.

      Dziękuję wszystkim chętnym pomóc i Michałowi za to że zwabił tu mądre głowy i danie mi możliwości zapytania was…!

     • Mariola

      ‚Laptop zawsze możesz obrócić…’ – żeby to było dla mnie wykonalne to obróciłabym i zobaczyła a nie pytałabym o to tu wychodząc na idiotkę…, a na syna to bym czekała do późnego wieczora…

      Już wsio wiem, przyszła moja asystentka i na szczęście są takie cuda techniki jak aparat to poprosiłam ją o zrobienie zdjęć tych gniazd, z lewej laptopa są dwa 3.0 a z prawej jedno 2.0, proszę powstrzymać się od komentowania kurzu widocznego na fotce bo widzę go ale niestety nie mogę go zetrzeć (nie sięgnę).

 • DzieX

  Te mapy są tak kiepskie, że szok. Już parę ładnych razy miałem problem ze znalezieniem adresu, który bez problemu znajdowałem w gMaps.

 • Leszek Mączewski

  i w dalszym ciągu nie mogę przenieść na kartę SD. Ale oprócz tej aktualizacji dostałem jeszcze aktualizacje programu pocztowego i kalendarza

 • marcin

  Szkoda, że nadal nie ma ścieżek rowerowych, ani wyboru rowera jak środka transportu

  • gwizdzius

   Polecam Navicomputer

   • marcin

    Używałem, ale kiepski był

 • Co oznacza opcja warstw „Streetside”?

  • ganz neue rdf

   Coś jak street view google. W niektórych rejonach sa dostępne. U nas nie.

   • To pasowało by to, k…, wyszarzyć. Syn sołtysa to wie, a zespół od interfejsów MS nie?!

 • Krzysztof Łoziński

  Program dobry, mapy zawsze wydawane z dużym opóźnieniem i mało szczegółowe. Ostatnio miałem problem z Pilawą trzeba wpisać Piława żeby znaleźć tą miejscowość

 • ganz neue rdf

  UI niby poprawiony, ale na gorsze. 😉
  Wszystko jest jeszcze mnie czytelne, – raz trzeba nacisnąć ikonę, innym razem cały napis. Wszystko maciupeńkie i nie nadające się do obsługi w uchwycie samochodowym. Koszmarne wyszukiwanie miejscowości.
  Mapy w miarę ok, po dodaniu do HERE danych z tripadvisor itp. Tego akurat Microsoftowi nie udało się o dziwo zepsuć.

  Coś co jest jednak największym problemem wynika chyba z jakiegoś błędu w systemie. Cały czas co mi nie pasowało i wiem już co to jest – zauważyłem to po powrocie do 8.1 – wszystko jest nieostre. Zarówno mapy, jak i ikony, teksty – wszystko jest nieostre. Zresztą cały system WM10 ma jakiś wielki problem z renderingiem obrazu.

 • Nylu

  Nie wiem czy te mapy są takie same jak herę maps bo wpisuje adres na lumia 735 i komunikat że nie ma takiego adresu a wpisałem ten sam adres w here na androida i nawigacja mnie prowadzi

  • Też zauważyłem, że czasami jest problem z wyszukiwaniem. Spróbuj wpisać przed nazwą adresu słowo: ulica lub aleja. Czasami to pomaga.

   • Nylu

    Próbowałem dopiero na s5 here mnie prowadzi

 • Lyncz

  W oficjalnym wydaniu oprócz aktualizacji Map i Messengera, łatkę dostała również:
  1. Poczta i Kalendarz – do wersji 17.6965.40902.0

  2. Muzyka Groove – do wersji 3.6.2205. Nowości to:
  – w przypadku subskrybentów Groove Music Pass w obszarze Radio są teraz widoczne stacje z najpopularniejszymi wykonawcami,

  – łatwiejsze udostępnienie muzyki dowolnym osobom w dowolnym miejscu dzięki możliwości kopiowania linków do utworów, albumów i wykonawców bezpośrednio z aplikacji.

  3. Lumia Higlights – do wersji 5.2.8.0

 • Terki

  Mapy to dalej jakaś tragedia, linie kolejowe niezaznaczone, w Warszawie linie tramwajowe niezaznaczone, to samo z metrem, jako mieszkaniec to sobie jestem w stanie poradzić, ale jak by ktoś tu pierwszy raz przyjechał to może się zgubić, nawet ja czasem szukam jakiegoś przystanku tramwajowego, HERE ma to wszystko naniesione i ratuje w takiej sytuacji, gwoździem do trumny Map Windows jest brak wsparcia magnetometru (kompas). Przyznam że samego nawigowania nie testowałem, ale może ktoś z tu obecnych to sprawdzał jak działa, czy prowadzi do celu, nie gubi się i czy uwzględnia nieprzejezdne odcinki proponując rozsądny objazd?

 • NadirridaN

  Sam interfejs bardzo mi się podoba, jest moim zdaniem czytelnie, prosto, intuicyjnie i funkcjonalnie. Natomiast same mapy nadal są bardzo wybrakowane: brak komunikacji miejskiej, brak ścieżek rowerowych, brak miejsc w pobliżu i miejsc pośrednich w nawigacji, wyszukanie konkretnych adresów działa nie najlepiej, a miejsc po nazwach praktycznie wcale.

 • slipdog

  mapy sprzed paru lat, zrzuty kosmiczne sprzed II wojny światowe a wytyczanie map….chciały mi zafundować trase 1 godz 40m zamiast 40 minut 😀 chyba żebym pozwiedzał miasto

 • Chomiq

  Działa wam kompas? U mnie nic na 930.

  • Terki

   Mapy Windows nie wspierają kompasu, mnie też to irytuje.

 • Michał Wiland

  Niestety, ale w porównaniu do Google Maps, te mapy są tak zacofane, że szok. Generalnie mam tu na myśli wyszukiwanie. W GM wystarczy wpisać zdawkowo mniej więcej o co chodzi, a tu nieraz trzeba wpisać CAŁY (razem ze słowem „ulica”) adres, bo inaczej nie znajdzie. W ogóle korzystanie z tych aplikacji, które chcą „udawać” odpowiedniki od Google to przypomina taki trochę masochizm. Podniecamy się, że np. w takich Mapach Windows dodali kolejną funkcję (wow), która od kilku lat jest w Googlach. Do tego dochodzi brak wyszukiwania głosowego w Polsce. Ta funkcja jest w Google Maps chyba od zawsze, a tu dalej nic, a się bardzo przydaje w podróży. Mapy przestarzałe – ale i tak lepsze od Here, które są w ogóle tragiczne. Tam baza POI to chyba sprzed 5 lat.

  • slipdog

   chyba mówisz o Here na windowsie, bo te Here na www i inne systemy ma nowsze mapy niz windowsowe

  • Wolny Strzelec

   nie wiem, o co ci chodzi, ale gdy wpiszę np. apteak lub biedronka pokazuje mi wszystkie apteki i biedronki, mogę sobie wybrać tę, którą chcę; generalnie korzystanie z tego systemu operacyjnego telefonów nie jest obowiązkowe, możesz kupić sobie ajfona

 • Bart

  Moim zdaniem i tak nic nie przebije HERE ! …szkoda że to zmienili.