Mapy otrzymują aktualizację dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile

Microsoft udostępnił dzisiaj również aktualizację dla aplikacji Mapy dla telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10136. Najnowsza wersja posiada numer 4.1505.50523.0. Niestety tym razem Microsoft również nie udostępnił listy zmian i poprawek.

Mapy 4.1505.50.523.0 dla Windows 10 Mobile

Po aktualizacji systemu Windows 10 Mobile do wersji Build 10136 wielu użytkowników narzekało na brak możliwości uruchomienia aplikacji Mapy. Przy próbie włączenia aplikacji użytkownik był przenoszony do Sklepu Windows Beta, w którym widniała informacja o konieczności aktualizacji systemu. W ten sposób nie mieliśmy możliwości uruchomienia map.

Dzisiejsza aktualizacja rozwiązuje ten problem. Mapy działają bez problemu na telefonie Microsoft Lumia 435 Dual SIM. Dajcie znać czy aktualizacja umożliwiła Wam uruchomienie aplikacji Mapy.

Pobierz ze Sklepu WindowsKod QR

Dziękuję Piotr Cała za informację!

 • Na nowszym też są te mapy już:)

 • RDF2

  mam mapy z tym numerkiem i o dziwo chodzą, ale niczego dzisiaj nie aktualizowałem (tel był wyłączony), więc to raczej niemożliwe, zeby to była dzisiejsza wersja.
  kiedy chcę wymusić aktualizację tel. wciąż podaje komunikat „zainstaluj najnowsza wersje systemu”.

  • Dostałem informację od kilku osób, że wczoraj była aktualizacja. Sam nie mogłem sprawdzić bo akurat musiałem wykonać reset urządzenia.

 • Przynajmniej wiadomo, że już działają 😀

 • te mapy dostarczane są przez Here, pytanie dlaczego teraz są dwie aplikacje Mapy Windows i Here Maps skoro to te samy mapy pobrano pod Here Drive?… czy to przedsmak sprzedaży marki Here przez Nokię czy kolejna forma bałaganu przy W10?

  • RDF2

   NOKIA nie rozwija już swoich aplikacji na windowsa, Meego, czy symbiana.. Nie obchodzą ich ludzie, którzy kupili od nich miliony telefonów.
   Dlatego MS napisał własną aplikację mapy – i to ona będzie teraz stale poprawiana i ulepszana. Algorytmy wyznaczania tras już teraz sa lepsze. Myśle, że aplikacje HERE w niedalekiej przyszłości znikną ze sklepu.

   HERE dostarcza czyste mapy i tyle.

 • Sebastian

  czesc czy tez macie problem w windows 10 mobile z wiadomosciami sms ? przychodza ale nie wyswietlaja sie w powiadomieniach ?

  • Już nie mam tego problemu. Wróciłem do Windows Phone 8.1 🙂

  • FigoiFago

   Miałem taki problem na Lumii 925.

 • jack

  Na WP 8.1 aplikacja Mapy, też wykryła mi aktualizację map. Beznadziejne jest, że podczas aktualizacji map, jeżeli zablokuje ekran, to aktualizacja się przerywa i cały proces po odblokowaniu trzeba rozpoczynać od nowa.

  • RDF2

   w 10 pracuje już w tle. nawet po odpaleniu innej aplikacji. w 8.1 tak, jak u ciebie zachowują sie tel z mała ilościa RAM/