Mapy offline zaktualizowane dla telefonów z systemem Windows

Dzisiaj została udostępniona aktualizacja map offline dla aplikacji Mapy Windows w telefonach oraz komputerach z systemem Windows 10. Nowe mapy przeznaczone są dla wszystkich użytkowników bez względu na to czy korzystają z oficjalnej wersji systemu czy też są uczestnikami testowego programu Windows Insider.

Mapy w aplikacji są aktualizowane kwartalnie. Niestety w systemie Windows 10 Mobile nie ma możliwości sprawdzenia wersji map offline, ale są to mapy na pierwszy kwartał tego roku. Kolejna duża aktualizacja pojawi się dopiero w kwietniu. Aktualizacja mapy Polski zajmuje 48.1 MB, ale może mieć inny rozmiar w zależności od urządzenia. Nowe mapy offline powinny być również dostępne dla aplikacji HERE w telefonach z systemem Windows Phone 8.1.

Aby zaktualizować mapy w telefonach z systemem Windows 10 Mobile należy kolejno przejść do: Ustawienia > System > Mapy offline > Sprawdź teraz.

Nie jest znana lista wprowadzonych zmian i usprawnień jakie zostały wprowadzone do najnowszej wersji map. Jeżeli zauważyliście jakieś nowości na mapie to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej. Informacje będą przydatne dla pozostałych użytkowników nawigacji Mapy Windows.

Aktualizacja

Mapy są dostępne również dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Nowe mapy posiadają numer 8.30.67.153.