Aktualizacja map offline w aplikacjach HERE oraz Mapy Windows

Pojawiły się również nowe mapy offline dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile. Nowe mapy przeznaczone są zarówno dla aplikacji HERE jak i uniwersalnej aplikacji Mapy Windows. Zapraszam do aktualizacji.

Mapy offline 8.30.62 102

Mapy otrzymały aktualizację z wersji 8.30.61.107 do wersji 8.30.62.102. Standardowo nie otrzymaliśmy listy zmian ani poprawek dlatego jeżeli zauważyliście jakieś nowości to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach poniżej.

Niestety w systemie Windows 10 Mobile nie ma możliwości sprawdzenia wersji map i jeżeli macie włączone automatyczną aktualizację map to prawdopodobnie w Waszych telefonach znajduje się już najnowsza wersja map. Wersję możecie sprawdzić wyłącznie w aplikacji HERE Maps lub HERE Drive.

Jak zaktualizować mapy?

Aby zaktualizować mapy w telefonach z systemem Windows Phone 8.1 (Update) należy kolejno wejść do menu > ustawienia > aplikacje > mapy > sprawdź aktualizację. W telefonach z systemem Windows Phone 8.1 Update 2 musimy uruchomić aplikację HERE Drive lub HERE Maps i pobrać nowe mapy z poziomu aplikacji. Z kolei w systemie Windows 10 Mobile musimy wejść do ustawień telefonu, otworzyć zakładkę system i kliknąć w opcję Mapy offline.

Dziękuję wszystkim za informacje. Dziękuję Chomik78 za zrzut ekranu!