Mapy już wkrótce otrzymają nowe funkcje i poprawki w Windows 10 Mobile Insider Preview

Dzisiaj za sprawą oficjalnego komunikatu producenta HERE o porzuceniu wsparcia dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1 oraz Windows 10 Mobile pojawiło się sporo nieprzychylnych komentarzy w Internecie. Próbowałem Was nieco uspokoić, że koniec HERE to nie koniec bezpłatnej nawigacji w naszych telefonach. Dzisiaj Microsoft poinformował, że w kolejnych kompilacjach Windows 10 Mobile zobaczymy nowe funkcje w aplikacji Mapy Windows.

Na portalu Reddit pod artykułem dotyczącym porzucenia aplikacji HERE w telefonach z systemem Windows pojawił się komentarz pracownika Microsoft, który informuje, że w kolejnych wersjach Windows 10 Mobile w programie Windows Insider zobaczymy nowe funkcje w aplikacji Mapy Windows.

[quote style=”1″ author=”Dave_MSFT”]We have an exciting update coming soon to insider builds, including an improved drive mode. We will also be addressing other top feedback I have been collecting from you guys as well as the Windows Feedback app in this update and in updates to come. Stay tuned :)[/quote]

Nowa wersja aplikacji, która pojawi się w pierwszej kolejności dla uczestników programu Windows Insider, będzie zawierała ulepszony tryb jazdy. Pojawi się również sporo poprawek oraz ulepszeń, które zgłosiliśmy za pomocą aplikacji Opinie o systemie Windows (Windows Feedback). Być może nowe kompilacje pojawią się jeszcze w tym tygodniu zgodnie z informacjami z tego artykułu.

Źródło: Reddit