Lumia Denim wprowadzi obsługę technologii aptX dla wszystkich telefonów Windows Phone 8

Kolejną nowością jaką zobaczymy wraz z aktualizacją Lumia Denim będzie wprowadzenie obsługi technologii aptX do wszystkich telefonów z systemem Windows Phone 8. Technologia ta zapewnia wysokiej jakości dźwięk stereo Bluetooth, zapewniając jakość dźwięku przewodowego przez połączenie bezprzewodowe.

Jakiś czas temu porównywałem specyfikacje techniczne telefonów Lumia 930 oraz HTC One M8 i w kategorii przesyłu danych model HTC zwyciężył ze względu na wsparcie technologii aptX. Wraz z aktualizacją Lumia Denim technologię aptX otrzymają wszystkie telefony z systemem Windows Phone 8.

Microsoft poinformował, że proces rozsyłania aktualizacji Lumia Denim rozpocznie się na początku przyszłego roku. Czy aptX jest funkcją, na którą czekacie z niecierpliwością?

Źródło: Microsoft Mobile FAQ

 • Nie, nie mam ani głośników ani słuchawek bt i jakoś nie planuję w najbliższej przyszłości takiego zakupu

 • Marian Szutiak

  Ja czekam przede wszystkim na nowe możliwości fotograficzne przyszłej aplikacji Lumia Camera… I obecnie właściwie tylko na to.

 • oibis2

  Dla mnie bomba. Mam głośnik i słuchawki BT.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Olać Denim – nic ciekawego nie wnosi. Udostępnili by wreszcie GDR2 …

 • fred

  Czyli może w marcu moja 930 otrzyma Denim.

 • Krzyś

  Witam !! Michał po Cyan ma być to , czyli Denim z udoskonaleniami??
  I jeszcze jedno pytanie do Lumia 520 i ogólnie wielu będą jakieś np. bezpłatne programy na http://www.windows.phone.com /?? Jakiś czas nic się tam nie dzieje. Mam odczucie jakby nikt nie dodawał nowych programów na tej stronie. Nie wiem dlaczego. Michał i inni co o tym sądzicie??

  • Tak. Denim będzie kolejną aktualizacją po Cyan. Do Sklepu Windows Phone regularnie dodawane są nowe aplikacje. Widocznie akurat szukasz aplikacje, których jeszcze nie ma na Windows Phone.