Oprogramowanie Lumia Denim rozszerzy możliwości ekranu podglądu

Wczoraj Microsoft oprócz nowych telefonów i akcesoriów zaprezentował również najnowsze oprogramowanie Lumia Denim, które wprowadzi nową aplikację Lumia Camera, aktywację Cortany głosem oraz ulepszony ekran podglądu. Oprogramowanie Lumia Denim będzie rozszerzeniem systemu Windows Phone 8.1 Update 1. Zobacz jak będzie wyglądać nowy ekran podglądu w nadchodzącej aktualizacji.

Lumia Denim - nowy ekran podglądu

Nowy ekran podglądu oprócz godziny, daty i powiadomień będzie również w stanie wyświetlać informacje pochodzące z takich aplikacji jak Pogoda Bing czy Zdrowie i kondycja Bing. Na powyższym zrzucie widać ekran podglądu wraz z informacjami pogodowymi pochodzącymi z aplikacji Pogoda Bing.

Nowy ekran podglądu będzie dostępny w aktualizacji Lumia Denim, której rozsyłanie rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Oprogramowanie Lumia Denim będzie rozsyłane wraz z systemem Windows Phone 8.1 Update 1. Niestety funkcja ta nie jest dostępna dla telefonów Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 625, Lumia 730 Dual SIM, Lumia 735 oraz Nokia Lumia 930. Uprzedzając pytania odnośnie tego czy ekran podglądu pojawi się na w/w telefonach po aktualizacji oprogramowania – odpowiadam już teraz, że nie.

Źródło: WPCentral

 • Konrad Uroda-Darłak

  Super się prezentuje 😀

 • Joan

  swoja droga to dziwne, ze dopiero co przedstawione 730 i 735 nie dostana update’u

  • Jakiej aktualizacji nie otrzymają? Lumia 730 i 735 nie obsługują ekranu podglądu ale aktualizacje będą otrzymywać normalnie.

 • chodzi zapewne o ekran IPS a nie amoled… pytanie w takim razie, KTÓRE z nowych telefonów będą obsługiwać nowy glance skoro wszystkie są na IPSie? Brak glance to jedyny powód by nie kupować L930 i zostać przy 925…

  • Mirek

   Lumie 730 i 735 mają Amoledy,a Glance nie.Moja stara 820 dostanie nowy Glance.

  • Funkcja jest dostępna zarówno na wyświetlaczach AMOLED jak i IPS. Do tej pory nie pojawił się telefon z wyświetlaczem AMOLED powyżej 4.5″, który obsługiwałby funkcję ekranu podglądu – patrz Lumia 730, 735 i 930. Z wyświetlaczami IPS nie ma problemu – funkcję obsługują wyświetlacze od 3.8″ (Lumia 620) do 6″ (Lumia 1520).

 • czy 830 będzie miał glance?

 • Matrix

  Siemano 😉 mam pytanko czy bęzie po akualizacji dostępne w nokia lumia 630 ta funkcja wybudzanie telefonu podwójnym tapnięciem czyli opcja screen glance ?

  • Wybudzanie podwójnym kliknięciem oraz Glance Screen (ekran podglądu) to dwie różne opcje. Pierwsza powinna być dostępna w Twoim telefonie – wejdź kolejno do menu > ustawienia > dotknij > puknij w ekran dwa razy, aby obudzić telefon. Niestety druga opcja jest niedostępna dla Twojego telefonu i żadna aktualizacja tego nie zmieni.

 • Marqus

  A ja mam takie pytanie. Jakiego typu ekrany są obsługiwane przez Glance Screen ?? Bo to co do tej pory się dzieje kłuci się z tym co było mówione wcześniej.

  • Obsługiwane są zarówno ekrany IPS LCD jak i AMOLED. Niestety nie we wszystkich telefonach funkcja ta jest dostępna pomimo posiadania w/w ekranu.

   • Marqus

    No właśnie. Ekran IPS LCD wymaga dodatkowego podświetlenia, a OLED nie, więc jest bardziej oszczędny dla tej funkcji. A tu zarówno 930 jak i 73X nie posiadają jej. Więc od czego to zależy ??

    • Wytłumaczenie dla 930 znajdziesz w odnośniku. Podejrzewam, że podobnie jest z telefonami 73x.

     http://nokiawindowsphone.pl/nokia-lumia-930-glance-screen-ekran-podgladu

     • Marqus

      Co znaczy „efekt pamięci” ?? Bo Amoled i OLED to ta sama rodzina ekranów. One świecą „własnym” światłem bez dodatkowych diod LED. A ekrany LCD czy IPS LCD są dodatkowo podświetlane. I to na całej powierzchni, żeby było coś widać. Wyświetlacz który nie pobiera prądu do prezentowania treści to E-ink. On bierze prąd tylko żeby zmienić zawartość prezentowanego obrazu. Potem już nie. Tyle tylko że nie jest podświetlany i jak dotąd jest tylko kilka słuchawek z takim ekranem (dodatkowym ekranem i żadna nie jest na Windowsie). Więc tego właśnie nie rozumiem. Stosuje się „wypasiony” ekran, który pobiera znikome ilości energii i pozbawia telefon jednej z ciekawszych funkcji. 🙁

     • Niestety nie jestem ekspertem od wyświetlaczy i wiem jedynie tyle co napisałem w artykule, do którego podałem odnośnik. Gdyby była możliwość włączenia ekranu podglądu na 930 to z pewnością Microsoft by to uczynił ale widocznie zastosowany wyświetlacz nie posiada takiej możliwości.

 • Jacek

  Kiedy będzie ta aktualizacja na lumie 920?

  • Lumia Denim według zapowiedzi ma pojawić się w tym kwartale.