Oprogramowanie Lumia Denim rozszerzy możliwości ekranu podglądu

Wczoraj Microsoft oprócz nowych telefonów i akcesoriów zaprezentował również najnowsze oprogramowanie Lumia Denim, które wprowadzi nową aplikację Lumia Camera, aktywację Cortany głosem oraz ulepszony ekran podglądu. Oprogramowanie Lumia Denim będzie rozszerzeniem systemu Windows Phone 8.1 Update 1. Zobacz jak będzie wyglądać nowy ekran podglądu w nadchodzącej aktualizacji.

Lumia Denim - nowy ekran podglądu

Nowy ekran podglądu oprócz godziny, daty i powiadomień będzie również w stanie wyświetlać informacje pochodzące z takich aplikacji jak Pogoda Bing czy Zdrowie i kondycja Bing. Na powyższym zrzucie widać ekran podglądu wraz z informacjami pogodowymi pochodzącymi z aplikacji Pogoda Bing.

Nowy ekran podglądu będzie dostępny w aktualizacji Lumia Denim, której rozsyłanie rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Oprogramowanie Lumia Denim będzie rozsyłane wraz z systemem Windows Phone 8.1 Update 1. Niestety funkcja ta nie jest dostępna dla telefonów Nokia Lumia 520, Nokia Lumia 625, Lumia 730 Dual SIM, Lumia 735 oraz Nokia Lumia 930. Uprzedzając pytania odnośnie tego czy ekran podglądu pojawi się na w/w telefonach po aktualizacji oprogramowania – odpowiadam już teraz, że nie.

Źródło: WPCentral