Lumia Cyan pozwoli na manualne dopasowanie jasności wyświetlacza?

Aktualizacja Lumia Cyan zbliża się wielkimi krokami dla obecnych telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Obecnie w telefonach Nokia Lumia możemy wybrać jedynie jedną z trzech predefiniowanych wartości jasności wyświetlacza – niska, średnia oraz wysoka. Lumia Cyan pozwoli na manualne przestawienie jasności dla każdej z wartości.

Lumia Cyan - manualne ustawienie jasności wyświetlacza

W opcjach wyświetlania dojdzie możliwość poprawienia profili jasności. Będziemy mogli dostosować jasność dla wszystkich wartości – niskiej, średniej oraz wysokiej. Standardowe wartości będziemy mogli przywrócić wchodząc do ustawień jasności i wybierając jedną z trzech opcji.

Powyższe zrzuty ekranu pochodzą z telefonu Nokia Lumia 630, który nie posiada czujnika światła. Na tę chwilę nie wiadomo czy funkcja ta jedynie będzie dostępna na Lumii 630 czy zostanie udostępniona pozostałym smartfonom Lumia z systemem WP8 wraz z aktualizacją Lumia Cyan.

Czy według Was ta funkcja jest niezbędna w Waszych telefonach? Czy będziecie z niej korzystać? Koniecznie podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach poniżej.

  • _ _

    Raczej nie przydatna.. I tak korzystam z automatycznej. Wydaje mi się że ma większość zakresu świecenia.. pomiajając ekstra niski dla trybu oszczędzania. Chyba, że tym ficzerem będzie można ekran całkowicie wygasić do 0. Wtedy może być przydatne na nocne przeglądanie neta w łóżku, gdzie nawet z oszczędzaniem spokojnie może by jeszcze skręcić jasność.

  • Konrad Uroda-Darłak

    Jak dla mnie zbędne i tak jadę na automacie cały czas ^^