Lumia Cyan wprowadzi dodatkowe nowości dla Lumii 930 i Lumii 1520

Nokia przygotowała niespodziankę w aktualizacji Lumia Cyan dla telefonów Nokia Lumia 930, Nokia Lumia 1520 oraz Nokia Lumia Icon. Na wszystkich trzech smartfonach zostanie włączone nagrywanie dźwięku w technologii Dolby Surround Sound oraz będzie możliwość przesyłania dźwięku i wideo bezprzewodowo do urządzeń kompatybilnych z technologią Miracast.

Nokia Lumia 930 Lumia Cyan

Połączenie funkcji Dolby Surround Sound oraz Nokia Rich Recording spowoduje jeszcze lepszą jakość dźwięku w nagrywanych przez nas filmach. Przy odtwarzaniu naszych filmów usłyszymy prawdziwy dźwięk przestrzenny 5.1 w formacie Dolby Digital Plus.

Ponadto wszystkie trzy telefony będą w stanie wysyłać bezprzewodowo zarówno dźwięk jak i wideo do urządzeń wspierających technologię Miracast. Mogą to być telewizory, projektory czy inne urządzeniach ze wsparciem Miracast. Technologia pozwala na przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami w trybie peer-to-peer czyli bez pośrednictwa innych urządzeń czy sieci. W dużym skrócie jest to wirtualny kabel HDMI.

Wszystkie te nowości zobaczymy w aktualizacji Lumia Cyan, która według Nokii pojawi się latem tego roku. Na jaką funkcję czekacie najbardziej w nadchodzącej aktualizacji?

Źródło: Conversations by Nokia