Aktualizacja Lumia Cyan ulepszy aparaty w Nokia Lumia Icon, 930 oraz 1520

Dzisiaj odbyło się AMA z ekspertami Nokia od aparatów fotograficznych w telefonach Nokia Lumia. Wśród wielu pytań pojawiło się kilka dotyczących zbliżającej się aktualizacji Lumia Cyan dla telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8. Według informacji udzielonych przez pracowników Nokii nowa wersja oprogramowania wprowadzi między innymi szereg poprawek i ulepszeń dla aparatów w telefonach Nokia Lumia Icon, Nokia Lumia 930 oraz Nokia Lumia 1520.

Aktualizacja Lumia Cyan

Juha Alakarhu potwierdził, że już niebawem wyżej wymienione telefony otrzymają poniższego ulepszenia w aktualizacji Lumia Cyan z systemem Windows Phone 8.1.

Poprawki i ulepszenia Lumia Cyan:

  • Znacznie lepsza jakość zdjęć wykonywanych przy słabszym oświetleniu.
  • Lepsze kolory.
  • Ciągły auto-focus.
  • Lepsza jakość wideo.
  • Cyfrowe negatywy RAW (DNG) będą wyglądać znacznie lepiej.

Do tej pory Nokia Lumia 1520 była krytykowana dosyć często za słabą wydajność aparatu w słabym oświetleniu w szczególności jeżeli chodzi o kręcenie filmów. Wraz z aktualizacją Lumia Cyan wydajność ma znacząco wzrosnąć.

Przy okazji wyżej wymienionych ulepszeń i poprawek również zwiększyć ma się szybkość działania aplikacji Nokia Camera. Być może najnowsza aktualizacja wprowadzi również możliwość edycji plików DNG w odświeżonej aplikacji Nokia Creative Studio 6.

Oprogramowanie Lumia Cyan będzie zintegrowane z systemem Windows Phone 8.1 co oznacza, że użytkownicy aktualizując swoje telefony Nokia Lumia do wersji Lumia Cyan otrzymają również najnowszą wersję systemu. Aktualizacja wystartuje w okresie wakacyjnym i wiele wskazuje na to, że będzie to przyszły miesiąc.

Źródło: Conversations by Nokia