Poznaj możliwości aplikacji Lumia Camera w oprogramowaniu Lumia Denim

Jedną z wielu nowości jaką zobaczymy w nadchodzącej aktualizacji Lumia Denim będzie nowa odsłona aplikacji Nokia Camera. Po pierwsze zmieni się nazwa aplikacja, która po wgraniu najnowszej wersji oprogramowania będzie widoczna na liście aplikacji jako Lumia Camera. Po drugie aparat będzie się uruchamiał znacznie szybciej oraz otrzyma nowe funkcje o nazwach Rich Capture oraz Moment Capture. Zapraszam do zapoznania się ze wszystkimi nowościami jakie zobaczycie w aplikacji Lumia Camera.

W odświeżonej aplikacji Lumia Camera na górze są dostępne trzy opcje. Możemy w szybki sposób przełączać się pomiędzy przednim a głównym aparatem, ustawiać światło flash oraz aktywować funkcję Rich Capture. Po włączeniu tego trybu nasz telefon wykona kilka zdjęć i połączy je w jedną całość. Wszystko dzięki automatycznemu trybowi HDR z dynamicznymi krokami ekspozycji oraz ustawieniami lampy błyskowej.

Kiedy tryb Rich Capture jest włączony i lampa błyskowa wyłączona, Lumia Camera wykonuje tradycyjne zdjęcie HDR. To oznacza wykonanie kilku zdjęć z różnymi wartościami ekspozycji a następnie łączy je w jedną całość. Po zrobieniu zdjęcia użytkownik może je później edytować przesuwając suwak, za pomocą którego sami ustalimy jaki chcemy uzyskać efekt.

W przypadku kiedy Rich Capture oraz lampa błyskowa są włączone, aplikacja wykonuje również kilka zdjęć ale część z nich jest robiona z lampą a część bez niej. Podobnie jak w poprzednim przypadku użytkownik może w późniejszym terminie edytować zdjęcie. Tym razem jednak będziemy mieli do dyspozycji regulację lampy błyskowej. Microsoft nazwał tę funkcję Dynamic Flash.

Kolejną nowością jest funkcja Moment Capture. Dłuższe przytrzymanie klawisza aparatu spowoduje uruchomienie nagrywania filmu w jakości 4K z szybkością 24 klatek na sekundę. Każda klatka odpowiada jednemu zdjęciu o rozdzielczości 8.3MP.

Funkcja ułatwia wykonanie perfekcyjnego ujęcia. Po wciśnięciu i przytrzymaniu klawisza aparatu nasz telefon będzie nagrywał do momentu aż zwolnimy przycisk. Za pomocą opcji edycji możemy wybrać najlepszą klatkę oraz najlepsze ujęcie akcji.

W najlepszej klatce możemy za pomocą suwaka znaleźć klatkę, która przypadła nam najbardziej do gustu. Możemy zapisać dowolną ilość klatek. Co ciekawe klatki są zapisywane również jako żywe obrazy.

W trybie akcji zaznaczamy zakres ujęć i tworzymy bardzo zbliżone efekty jak w przypadku obecnej funkcji inteligentna seria w telefonach Nokia Lumia z aplikacja Nokia Camera.

Aplikacja Lumia Camera będzie dostępna dla wszystkich telefonów Lumia z systemem Windows Phone 8. Nie wszystkie funkcje jednak będą dostępne dla wszystkich telefonów. Komplet funkcji oraz najwyższą rozdzielczość otrzymają telefony Lumia 930 oraz Lumia 1520. Dla przykładu Lumia 830 zamiast rozdzielczości 4K otrzyma jedynie Full HD co pozwoli na przechwytywanie klatek w rozdzielczości 2MP w trybie Moment Capture.

Aplikacja Lumia Camera będzie fabrycznie dostępna w telefonach Lumia 730 Dual, Lumia 735 oraz Lumia 830. Dla pozostałych telefonów pojawi się jako część aktualizacji Lumia Denim, która będzie dostępna w czwartym kwartale tego roku. W pierwszej kolejności aplikację otrzymają smartfony Lumia 930, Icon oraz 1520.

Źródło: WPCentral