Lumia Camera 5 otrzymuje kolejne drobne poprawki dla Lumii 830, 930 i 1520

Microsoft udostępnił dzisiaj kolejną aktualizację dla aplikacji Lumia Camera 5. Najnowsza wersja aplikacji przeznaczona jest wyłącznie dla telefonów Lumia 830, Lumia 930 oraz Lumia 1520 z oprogramowaniem Lumia Denim.

Lumia Camera 5.0.2.47

Nowa odsłona aplikacji Lumia Camera jest szybsza i prostsza w obsłudze niż kiedykolwiek wcześniej, a przy tym oferuje szereg nowych, niesamowitych funkcji. Jeśli chcesz po prostu zrobić zdjęcie, skorzystaj z trybu automatycznego. Możesz też przełączyć się na pełne sterowanie ręczne, by stworzyć doskonałą kompozycję.

Funkcja Uchwyć chwilę (Moment Capture) zapewnia zupełnie nowy sposób rejestrowania otaczającego świata, znacznie przyspieszając i ułatwiając znalezienie idealnego ujęcia. Długie przytrzymanie spustu umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości 4K (8,3 megapiksela przy 24 klatkach na sekundę) lub Full HD w przypadku urządzenia Lumia 830, a korzystając z ikony Lumia Moments w rolce aparatu możesz zapisywać niezwykłej jakości zdjęcia wprost z Twoich filmów.

Dzięki funkcji Zdjęcie wzbogacone (Rich Capture) możesz wykonywać wyższej jakości zdjęcia nawet w trudnych warunkach. Zrób zdjęcie, a dopiero później dostosuj jego ustawienia, aby uzyskać jak najlepszy efekt — nie musisz zmieniać żadnych ustawień przed rozpoczęciem rejestrowania. Funkcja Zdjęcie wzbogacone łączy różne poziomy ekspozycji, pozwalając uzyskać idealne efekty za każdym razem. Możesz również dostosować ustawienia fotografii, dotykając ikony funkcji Zdjęcie wzbogacone w rolce aparatu.

Teraz Twoje zdjęcia nabiorą pełni życia w rolce aparatu oraz w programie Lumia Storyteller. Wszystkie zdjęcia wykonane za pomocą programów Lumia Kinograf i Lumia Refocus będą również Obrazami na żywo, odtwarzanymi podczas przeglądania.

Nowości w aplikacji Lumia Camera 5:

 • Szybsze uruchamianie i przełączanie między trybami oraz krótsze przestoje pomiędzy wykonywanymi zdjęciami
 • Funkcja Uchwyć chwilę
 • Funkcja Zdjęcie wzbogacone
 • Najnowocześniejsze algorytmy zwiększające jakość obrazu
 • Wyższa rozdzielczość filmów (4K, 1440p) w modelach Lumia 930, 1520 oraz Icon
 • Ulepszony interfejs ułatwiający dostęp do przedniego aparatu, funkcje Lumia Selfie i Lumia Refocus oraz obsługa obiektywów innych producentów
 • Ulepszone sterowanie ręczne podczas rejestrowania filmów. Dedykowane ustawienia, takie jak ekspozycja czy ręczne ustawianie ostrości, mogą być teraz wykorzystywane również podczas rejestrowania filmów.

Co nowego w wersji 5.0.2.47 (2015.213.825.1952):

 • Poprawki błędów.

Nowa wersja aplikacji Lumia Camera jest dostępna dla modeli Lumia 830, Lumia 930, Lumia Icon oraz Lumia 1520 w ramach aktualizacji Lumia Denim. Aplikację możecie pobrać ze Sklepu Windows Phone.

Pobierz Lumia Camera 5 na Windows Phone 8.1.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR
 • Crumbb

  A co z fotograficzna Lumią 1020? Ona z 2GB RAM nie zasługuje na Lumia Camera 5? Najlepszy fotograficzny telefon świata? Nie rozumiem!!!

  • Ilość pamięci RAM to nie wszystko. Lumia 1020 posiada starsze i mniej wydajne podzespoły w porównaniu do obsługiwanych telefonów.

 • Terki

  aktualizacji uległy także „Lumia pomoc i wskazówki” „Przekaż moje dane” oraz „Oszczędzanie baterii”

  • Widziałem. Wydaje mi się jednak, że Oszczędzanie baterii już dosyć dawno temu otrzymało aktualizację.

 • staszek173

  Moja 930 jest zaktualizowana do Denim (aktualizowany kilka godzin temu), ale nadal nie mogę zaktualizować/pobrać nowej wersji Lumia Camera. Po wejściu do sklepu poprzez powyższy link, ukazuje się komunikaty, że dana aplikacja nie może być zainstalowana, gdyż telefon nie jest zaktualizowany do Denim..

  • Wyszukaj czy w telefonie nie ma kolejnych aktualizacji do pobrania. Sprawdź również jaką posiadasz wersję systemu i oprogramowania – aby to zrobić wejdź kolejno do menu > ustawienia > informacje > więcej informacji i sprawdź „wersja systemu operacyjnego” oraz „wersja oprogramowania układowego”.

   • staszek173

    Sprawdziłem dostępność aktualizacji – telefon jest zaktualizowany. Informacje o systemie znajduję się w screenie:

    Haha.. i przy okazji odkryłem, że mam 925, a nie 930.. 😀

    • Napisałeś w pierwszej wiadomości, że posiadasz Lumię 930. Na zrzucie widzę Lumię 925. Model ma ogromne znaczenie bo najnowsza aplikacja Lumia Camera 5 jest dostępna wyłącznie dla Lumii 830, 930 oraz 1520.