Lumia Camera 5 będzie dostępna dla wszystkich telefonów z Windows 10?

W przyszłym tygodniu Microsoft zaprezentuje najnowszy system Windows 10 dla telefonów. Jeden z użytkowników znalazł w Sklepie Windows Phone aplikację Camera Beta, którą zainstalował na swoim telefonie Samsung ATIV S pobierając wcześniej plik AppX ze Sklepu. Być może aplikację będą mogli pobrać wszystkie osoby uczestniczące w programie Phone Insider.

Lumia Camera Windows 10

Aplikacja posiada design, który doskonale znamy z aplikacji Lumia Camera. Niestety wersja beta jest pozbawiona niektórych funkcji takich jak Rich Capture. Dodatkowo aplikacja korzysta z Bluetooth HID (Human Interface Devices) jednak nie wiadomo w jaki sposób aplikacja zyskałaby korzystając z tej funkcji. Według wcześniejszych informacji nowy format Bluetooth miałby pojawić się w systemie Windows Phone 8.1 Update 2 oraz w systemie Windows 10.

Jeżeli wiadomość okaże się prawdziwa to wszystkie osoby, które zaktualizują swoje telefony do wersji Windows 10 w wersji Preview będą mogły przetestować najnowszą wersję Lumia Camera 5.

Camera Beta Sklep Windows Phone

Wszystkiego o systemie Windows 10 dowiemy się już najbliższą środę. Pamiętajcie, że możecie oglądać transmisję z konferencji Windows 10: The Next Chapter na żywo!

Źródło: Windows Central