Lumia Camera 5 będzie dostępna dla wszystkich telefonów z Windows 10?

W przyszłym tygodniu Microsoft zaprezentuje najnowszy system Windows 10 dla telefonów. Jeden z użytkowników znalazł w Sklepie Windows Phone aplikację Camera Beta, którą zainstalował na swoim telefonie Samsung ATIV S pobierając wcześniej plik AppX ze Sklepu. Być może aplikację będą mogli pobrać wszystkie osoby uczestniczące w programie Phone Insider.

Lumia Camera Windows 10

Aplikacja posiada design, który doskonale znamy z aplikacji Lumia Camera. Niestety wersja beta jest pozbawiona niektórych funkcji takich jak Rich Capture. Dodatkowo aplikacja korzysta z Bluetooth HID (Human Interface Devices) jednak nie wiadomo w jaki sposób aplikacja zyskałaby korzystając z tej funkcji. Według wcześniejszych informacji nowy format Bluetooth miałby pojawić się w systemie Windows Phone 8.1 Update 2 oraz w systemie Windows 10.

Jeżeli wiadomość okaże się prawdziwa to wszystkie osoby, które zaktualizują swoje telefony do wersji Windows 10 w wersji Preview będą mogły przetestować najnowszą wersję Lumia Camera 5.

Camera Beta Sklep Windows Phone

Wszystkiego o systemie Windows 10 dowiemy się już najbliższą środę. Pamiętajcie, że możecie oglądać transmisję z konferencji Windows 10: The Next Chapter na żywo!

Źródło: Windows Central

 • Interestingly, the camera app lists HID (Human Interface Devices) Bluetooth support, although it is not clear in what context that would be useful for this app. Advanced Bluetooth format support is rumored for Windows Phone 8.1 GDR2 and likely for Windows 10 as well.

  Dodatkowo aplikacja korzysta z Bluetooth HID (Human Interface Devices) jednak nie wiadomo w jaki sposób aplikacja zyskałaby korzystając z tej funkcji. Według wcześniejszych informacji nowy format Bluetooth miałby pojawić się w systemie Windows Phone 8.1 Update 2 oraz w systemie Windows 10.

  Ten „news” miejscami wygląda jak tłumaczenie tekstu Daniela Rubino. Ktoś tu poleciał po łatwiźnie.

  • Jak Daniel coś napisze to musi być prawda 🙂 Z pewnością nie obrazi się, że wspomogłem się jego tekstem.

 • Wg mnie powinni zupełnie wywalić systemowy aparat i wsadzić na jego miejsce apkę Lumia Camera.

  • Łukasz

   w Lumii 535 już nie ma systemowego aparatu. Tylko Lumia Camera 😀

   • Jesteś pewien? To spróbuj wysłać komuś wiadomość i dołącz do niej zdjęcie, ale nie z biblioteki zdjęć, tylko z aparatu… Uruchamia Ci się wtedy Lumia Camera?

 • a to jest coś takiego jak systemowy aparat? 😉