Lumia Camera 4 również otrzymała aktualizację do wersji 4.9.3.0

W ostatnich dniach dosyć sporo pisałem o aplikacji Lumia Camera 5 dla telefonów Lumia 830, Lumia 930 oraz Lumia 1520. Dzisiaj Microsoft udostępnił aktualizację dla pozostałych telefonów udostępniając nową wersję aplikacji Lumia Camera 4. Aplikacja jest przeznaczona dla smartfonów Lumia 520, 530, 535, 620, 625, 630, 635, 720, 730, 735, 820, 920, 925, 1020 oraz 1320.

Lumia Camera 4.9.3.0 Windows Phone

Niestety zmiany w najnowszej wersji Lumia Camera 4 ograniczają się jedynie do zmiany nazwy z Nokia Camera na Lumia Camera oraz tradycyjne poprawki błędów. Jeżeli zauważyliście jakieś nowości albo zmiany to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Pobierz Lumia Camera 4 na Windows Phone 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR

Pobierz Lumia Camera Classic na Windows Phone 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR
 • Konrad Uroda-Darłak

  Ke? Zmiana nazwy już dawno była. Poza tym, ta wersja jest dostępna również na L730/735.

  • Marcin Wasilewski

   Dokładnie na mojej l735 się zaktualizowało. Autor wpisu chyba nie wie o czym pisze. Zmiana nazwy była dawno temu.

  • Piotr Cała

   Potwierdzam, zmiana nazwy była już swego czasu. Mi się wydaje, ale chyba trochę szybciej odpala aparat dzięki tej aktualizacji.

  • Nie we wszystkich telefonach. Na Lumii 930 w dalszym ciągu jest Nokia Camera i podejrzewam, że dopiero dzisiejsza aktualizacja zmieniła nazwę. Dopisałem 730/735.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Ke? Lumia Camera jest już od dłuższego czasu dostępna przecież o.O

    • Adam Fierek

     Ke? wtf?

 • ja_ja_ja

  Niestety nie zauważyłem żadnych zmian szybkości włączania aplikacji (na napis „ładowanie” czy „wznawianie” trzeba popatrzeć około 1-2sek) jak i nie ma szybkiego przechwytywania zdjęć (1-3sek napis „zapisywanie). Łudziłem się, że chociaż to MS wdroży do urządzeń, które tak nokia wielbiła jako „fotograficzne”. Wstyd, nie ma się co wykręcać parametrami bo od iPhona 4 wzwyż aparat przechwytuje jak szalony.
  Miło że wszystkie telefony z WP8 dostaną upgrade do WP10. Pytanie ile z przyszłych genialnych nowoczesnych aplikacji zostanie wdrożone do starych urządzeń (chociażby L920 czy 1020).

 • nylu

  Lumia camera zaktualizowana na L735 ale nie wlacza się moim zdaniem szybciej

 • Paweł

  Błagam, niech ktoś mnie oświeci xD Jak nazywa się apka, która sama wykrywa twarze i jak wykryje to robi zdjęcie. Mam tyle aplikacji i nie wiem która to

  • zonk486

   Prawdopodobnie zwie się ona „Lumia Selfie”.

 • michalR

  Wydaje mi się że jakość zdjęć się nieco poprawiła. Zna ktoś jakiś soft który w budżetowych telefonach zapisuje zdjęcia w formacie RAW?

 • hanns

  vd

 • PiotrK

  Witam, mam Lumię 1020 PfD. Po pojawieniu się i zainstalowaniu nowej wersji aplikacji Lumia Camera 4 wer. 4.9.3.0, odinstalowałem Nokia Camera Beta. I niespodzianka. Nie wszystkie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości JPEG (5MP +34MP) są widoczne w tej nowej aplikacji, choć w pamięci są i dostępne po podłączeniu do PC. Tzn. otwierają się na telefonie z niższą rozdzielczością i nie ma możliwości otwarcia ich klikając ikonę „Otwórz w Lumia Camera” jak to miało miejsce wcześniej lub ma w przypadku nowych lub niektórych starych zdjęć. Czy ktoś miał podobny problem?