Lumia Black kolejną aktualizacją po Amber zamiast Bittersweet shimmer?

Według The Verge aktualizacja Bittersweet shimmer będzie dostępna w ciągu kilku kolejnych tygodni pod nazwą Lumia Black. Oprogramowanie będzie dostępne wraz z premierą aktualizacji systemu GDR3. Lumia Black to dodatkowe aplikacje i poprawki od Nokii dla użytkowników telefonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8.

Nokia Glance Screen - Bittersweet shimmer

Więcej szczegółów z całą pewnością zostanie ujawnionych podczas jutrzejszej konferencji Nokia World, która w tym roku odbędzie się w Abu Zabi. Oprócz nazwy zbliżającej się aktualizacji poznamy również nowe urządzenia fińskiego producenta smartfonów takie jak Nokia Lumia 1320, Nokia Lumia 1520, Nokia Lumia 2520 czy akcesorium Nokia Guru i Nokia Treasure Tag.

Niestety nie dowiedzieliśmy się niczego nowego poza nową nazwą aktualizacji. Z wcześniejszych informacji wynika, że poprawki od Nokii obejmują ulepszony ekran podglądu z możliwością zmiany kolorów i całkowitym wyłączeniem w trakcie ładowania telefonu, nowe aplikacje takie jak Nokia Camera czy Storyteller. Pierwsza z nich to połączenie aplikacji Nokia Pro Camera oraz Nokia Smart Camera. Dzięki drugiej będziemy mogli segregować nasze multimedia.