Lumia 950 znika z polskiego sklepu Microsoft Store

Co jakiś czas sprawdzamy stany magazynowe telefonów Lumia w europejskich sklepach Microsoft Store. W Polsce wybór jest dosyć ubogi a na dodatek w ostatnim czasie ze sklepu został całkowicie usunięty telefon Lumia 950. Jak wygląda obecnie sytuacja w naszym kraju oraz w pozostałych europejskich sklepach?

Poniżej przedstawiam tabelę z dostępnością telefonów Lumia z fabrycznym systemem Windows 10 Mobile w kilku europejskich krajach. Największy problem występuje w przypadku telefonu Lumia 950, który w większości krajów nie jest już dostępny.

Lumia 550Lumia 650Lumia 950Lumia 950 XL
Polskadostępnadostępnaniedostępnadostępna
Niemcydostępna (tylko biała)dostępna (tylko biała)niedostępnaniedostępna
Francjadostępnadostępnaniedostępnadostępna
Hiszpaniadostępnadostępna (tylko biała)niedostępnadostępna
Włochydostępnadostępna (tylko biała)dostępnadostępna
Portugaliadostępnadostępna (tylko biała)niedostępnadostępna
Wielka Brytaniadostępnadostępnaniedostępnadostępna
Rosjadostępnadostępnadostępnadostępna

Pomimo tego, że telefon Lumia 950 nie jest dostępny bezpośrednio na stronie producenta to możecie dokonać jego zakupu odwiedzając portale aukcyjne lub sklepy z elektroniką. Wstępne, pesymistyczne informacje o rychłym wyczerpaniu się stanów magazynowych telefonów Lumia były mocno przesadzone i jak widać w powyższej tabeli nie zanosi się na to, aby większość modeli miało zniknąć z półek sklepowych w najbliższym czasie.

Dodatkowo Microsoft wzbogacił ofertę swoich sklepów poszerzając ją o telefony partnerów biznesowych takich jak Acer czy HP. Oprócz telefonów Lumia możecie również zakupić najnowsze telefony Acer Liquid Jade Primo oraz HP Elite x3. Niestety polski sklep nie oferuje tych telefonów, ale możecie je nabyć odwiedzając np. sklep w Wielkiej Brytanii.