Telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL otrzymują pierwszą oficjalną aktualizację

Wczoraj informowałem Was o aktualizacji systemu Windows 10 Mobile Insider Preview Build 10586.29 dla telefonów Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Wygląda na to, że dzisiaj Microsoft udostępnił system w tej wersji dla wszystkich posiadaczy tych telefonów bez względu na to czy przystąpili do programu Windows Insider czy też nie. To by oznaczało pierwszą oficjalną aktualizację systemu Windows 10 Mobile od czasu jego premiery w nowych telefonach.

Aktualizacja Windows 10 Mobile Build 10586.29

Aktualizacja w wersji Build 10586.29 dla telefonów zbiegła się z dzisiejszą aktualizacją o tym samym numerze dla komputerów. Jest to pierwszy taki przypadek kiedy w jednym dniu udostępnione są oba systemy w tej samej wersji. Co ciekawe wygląda również na to, że aktualizacja, zgodnie z zapowiedziami, omija operatorów sieci bo trafiła ona również w tym samym momencie do posiadaczy Lumia 950 w amerykańskiej sieci AT&T.

Obecnie telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL posiadają system operacyjny w wersji 10586.0. Koniecznie sprawdźcie czy czeka na Was aktualizacja systemu do wersji 10586.29. Informacje o rozpoczęciu aktualizacji pochodzą z USA a to może oznaczać, że na udostępnienie aktualizacji w Polsce zaczekamy kilka godzin a może nawet kilka dni.

Co nowego w kompilacji 10586.29?

  • Ulepszenia w procesie aktualizacji włączając w to urządzenia z ograniczoną ilością wolnego miejsca, renderowanie map w trakcie aktualizacji.
  • Lepsza kompatybilność wsteczna dla aplikacji Windows Phone 8.1 Silverlight.
  • Ulepszono wydajność i stabilność przeglądarki Edge. Funkcja autouzupełniania została zaktualizowana co znacząco ułatwi edytowanie adresów URL na pasku adresu.
  • Dodatkowe ulepszenia stabilności Bluetooth.
  • Rozwiązano problemy ze zmianą aktywnej sieci na telefonach z dwoma kartami SIM.
  • Poprawiono profile związane z poprawnym odbiorem wiadomości MMS.

Czy Wasze telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL wyszukują nową aktualizację? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Aktualizacja

Polskie warianty telefonów Lumia 950/XL również zaczynają otrzymywać opisywaną aktualizację Build 10586.29. Dziękuję Tomasz Sot za zrzut ekranu.

Źródło: Windows Central