Nowe oprogramowanie układowe dla Lumii 550 oraz 650 już dostępne z poziomu telefonu

W poniedziałek Microsoft udostępnił nowe oprogramowanie układowe dla telefonów Lumia 550 oraz Lumia 650 w aplikacji komputerowej Windows Device Recovery Tool. Jak donoszą nasi czytelnicy aktualizacja oprogramowania dla telefonu Lumia 650 oraz Lumia 650 Dual SIM została dzisiaj udostępniona za pomocą OTA a to oznacza, że już teraz możecie pobrać najnowsze oprogramowanie bezpośrednio z poziomu Waszych telefonów.

Aktualizacja będzie opisana jako MICROSOFTMDG i dzięki niej podskoczy wersja oprogramowania w Waszych telefonach Lumia 650 do numeru 01078.00042.16352.500xx (xx – numer końcówki różni się w zależności od wariantu telefonu). Niestety Microsoft nie udostępnił listy zmian i poprawek, ale jak już wiemy nowa wersja oprogramowania wprowadza długo oczekiwaną funkcję wybudzania telefonu za pomocą dwukrotnego stuknięcia w ekran.

Naciśnij dwukrotnie aby wznowić działanie telefonu

Pamiętajcie, że aktualizacja oprogramowania układowego jest niezależna od wersji systemu operacyjnego oraz ustawionego kręgu Windows Insider. To oznacza, że bez względu na to, jaką wersję systemu Windows 10 Mobile posiadacie w telefonie, otrzymacie opisywaną aktualizację. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że aktualizacje oprogramowania są zatwierdzane przez operatorów a to może oznaczać, że możecie otrzymać opisywaną aktualizację w późniejszym terminie.

Jak włączyć funkcję wybudzania dwukrotnym stuknięciem?

  • Sposób 1. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Personalizacja > Ekran blokady i włącz opcję Naciśnij dwukrotnie, aby wznowić działanie telefonu.
  • Sposób 2. Przejdź kolejno do: Ustawienia > Dodatki > Dotyk i włącz opcję Wybudź telefon, gdy dwukrotnie stuknę w ekran.

Koniecznie dajcie znać czy otrzymaliście aktualizację i czy nowa funkcja wybudzania działa prawidłowo na Waszych telefonach.

Aktualizacja 2016.09.23

Mariusz poinformował nas w komentarzu, że telefony Lumia 550 również otrzymują aktualizację OTA. Oprogramowania posiada ten sam numer co w przypadku modelu 650 czyli 01078.00042.16352.500xx. Niestety funkcja wybudzania dla telefonu 550 nie jest dostępna w tej wersji oprogramowania.

Dziękuję Łukasz Papke oraz solar za informację!