Lumia 530 prawdopodobnie nie otrzyma aktualizacji Windows 10 Mobile

Jakiś czas temu dyskutowaliśmy na temat dostępności aktualizacji Windows 10 Mobile dla obecnych telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Jak się okazuje kluczowym czynnikiem nie jest wersja oprogramowania czy ilość pamięci RAM a ilość wbudowanej pamięci w telefonie.

Windows 10 Mobile wymaga 8GB wbudowanej pamięci

Aby wykonać aktualizację systemu do wersji Windows 10 Mobile niezbędne jest minimum 8GB wbudowanej pamięci w telefonie. Taka informacja znalazła się na niemieckiej stronie Microsoft. Jak się okazuje system oraz wbudowane aplikacje zajmują blisko 5GB co oznacza, że telefony z 4GB wbudowanej pamięci nie będą w stanie fizycznie wgrać systemu do pamięci telefonu.

Ile miejsca zajmuje system Windows 10 Mobile

To oznacza, że Lumia 530 jako jedyna z całej rodziny telefonów Lumia nie otrzyma aktualizacji Windows 10 Mobile. Podobny los spotka najprawdopodobniej telefon HTC 8S czy mniej znany model Archos 40 Cesium.

Pozostałe smartfony otrzymają aktualizację pod jednym warunkiem. Na telefonie musi znajdować się aktualizacja Lumia Denim. Z tym jednak nie ma problemu bo każdą Lumię WP8 można zaktualizować do tej wersji. Aby sprawdzić aktualną wersję oprogramowania należy wejść kolejno do menu > ustawienia > info+dodatki.

Ilość wbudowanej pamięci dla wszystkich telefonów Lumia możecie znaleźć w tym artykule.

Źródło: Microsoft via WindowsUnited