• Gry
  • Komentarze: 2

LUDO Blitz! to ulepszona gra planszowa w Chińczyka dla Windows 10 Mobile

GAME TROOPERS, producent takich gier jak Tiny Troopers, Overkill 3, Tiki Taka Soccer czy Imperia Online, udostępnił w ostatnim czasie nową grę o nazwie LUDO Blitz! Zainstalowałem, zagrałem i z czystym sumieniem mogę polecić grę wszystkim miłośnikom gier planszowych.

LUDO Blitz! to popularna swego czasu gra planszowa o nazwie Chińczyk lub też Człowieku, nie irytuj się. W krajach anglojęzycznych gra znana jest właśnie pod nazwą Ludo. Teraz mamy możliwość zmierzenia się z innymi graczami z całego świata na ekranach naszych telefonów oraz komputerów z systemem Windows 10. Podstawowe zasady się nie zmieniły ale zostały dodane ulepszenia oraz pola specjalne.

LUDO Blitz! dla Windows 10 Mobile

Po uruchomieniu gry zobaczymy ekran widoczny na powyższym zrzucie. Aby gra zapamiętywała nasze osiągnięcia możemy powiązać nasze konto z Facebookiem. Jeżeli tego nie zrobimy będziemy w grze widoczni jako gracz o nazwie Guest. Po wciśnięciu przycisku Play zobaczymy ekran widoczny poniżej.

LUDO Blitz! dla Windows 10 Mobile

Przed rozpoczęciem gry możemy wybrać kolor pionków oraz wybrać dodatkowe bonusy z tabelki widocznej po lewej stronie. W tym czasie do gry dołączą się również inni gracze. Nie będę opisywał poszczególnych ulepszeń i zostawię Wam przyjemność zapoznania się z nimi wszystkimi osobiście. Pamiętajcie, że musicie się spieszyć ponieważ inni użytkownicy mogą wybrać kolor przed Wami. Po kilkunastu sekundach rozpocznie się gra.

Ludo-Blitz-Windows-10-e

Jeżeli graliście kiedyś w Chińczyka to zapewne doskonale wiecie jak rozpocząć oraz jak prowadzić rozgrywkę. Każdy z graczy ma określoną ilość czasu aby wykonać ruch. Pionek na planszę jest wprowadzany po wylosowaniu szóstki. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów. Każde przesunięcie pionka to dodatkowe punkty. Jeżeli staniemy na polu, na którym stoi inny użytkownik to otrzymamy dodatkowe punkty a jego pionek wróci do pozycji początkowej. Sporo punktów zyskamy również kiedy nasz pionek okrąży całą planszę i wejdzie do jej środkowej części. Gra kończy się w momencie kiedy minie czas – standardowo jest to pięć minut.

LUDO Blitz! dla Windows 10 Mobile

Po zakończonej grze zobaczymy podsumowanie wyników oraz zwycięzcę. W tym wypadku zająłem ostatniej miejsce. Przy okazji dowiemy się również kto zdobył najwięcej punktów, kto zbił najwięcej innych graczy z planszy oraz kto jest największym przegranym.

Ludo-Blitz-Windows-10-a

Po każdej grze będziemy mogli również zakręcić koło fortuny. Możemy wygrać dodatkowe bonusy oraz pieniądze. W tym wypadku wygrałem ochronę przed zbiciem na kilka tur ale najczęściej wypada 50 monet…

Ludo-Blitz-Windows-10-c

Jeżeli chcecie zdobyć przewagę nad pozostałymi graczami to musicie przede wszystkim umiejętnie korzystać z bonusów. Jeżeli ich Wam zabraknie to w każdym momencie możecie wejść do sklepu i dokupić niezbędne dodatki.

Niestety zdarza się, że gra wyłączy się w trakcie grania bądź też zawiesi się w trakcie rozgrywki. Przy okazji dosyć mocno nagrzewa się telefon jednak podejrzewam, że kolejne aktualizacje gry usuną te niedoskonałości. Na ten moment mogę przyznać grze cztery gwiazdki.

Nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam grę LUDO Blitz! Zachęcam do wspólnej zabawy. Grę możecie pobrać na telefony oraz komputery z systemem Windows 10 za pomocą poniższego odnośnika lub kodu QR. Pamiętajcie również o najważniejszej zasadzie, która brzmi: „Człowieku, nie irytuj się!”

Pobierz bezpłatnie grę LUDO Blitz! dla Windows 10 i Windows 10 Mobile

Kod QR