Lokalizator Nokia Treasure Tag Mini WS-10 to miniaturowa wersja WS-2

Dwa dni temu w internetowym sklepie NokiaSklepOnline pojawił się lokalizator Nokia Treasure Tag WS-2 w cenie 99zł. Nokia przygotowała również tańszy odpowiednik o nazwie Nokia Treasure Tag Mini WS-10. Zobaczmy czym różnią się oba akcesoria.

Nokia Treasure Tag Mini

Nokia Treasure Tag Mini WS-10 podobnie jak podstawowa wersja WS-2 służy jako lokalizator, dzięki któremu możemy odnaleźć zgubione rzeczy. Akcesorium możemy przypiąć do kluczy, walizki podróżnej a nawet zostawić w samochodzie. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób odnajdziemy ważne dla nas przedmioty.

Wersja mini lokalizatora jest prawie o połowę cieńsza (10mm vs 5.8 mm) i lżejsza (13g vs 6.2g). Tym samym objętość urządzenia maleje z 9cm3 do 5.3cm3. Pozostałe wymiary pozostają bez zmian czyli 30mm x 30mm. W urządzeniu wykorzystana została mniejsza bateria co spowoduje skrócenie czasu gotowości ze 180 do 120 dni. Akcesorium WS-10 zostało również pozbawione technologii NFC co oznacza w praktyce, że urządzenia trzeba będzie ręcznie parować. Ostatnią rzeczą jaka różni oba urządzenia to pasek, który w przypadku WS-10 jest smyczką a w WS-2 na stałe zamocowanym paskiem.

Nokia Treasure Tag Mini WS-10 z telefonem Nokia Lumia 630

Reszta parametrów pozostaje bez zmian. Tak samo jak w przypadku lokalizatora Nokia Treasure Tag WS-2 aby w pełni wykorzystać możliwości akcesorium należy pobrać dodatkową aplikację o tej samej nazwie ze Sklepu Windows Phone.

Według wstępnych informacji wersja Mini powinna być tańsza o ok. 50zł czyli jej cena wyniesie 49zł. Jak tylko akcesorium pojawi się w Polsce to niezwłocznie Was o tym poinformuje.

Czy jesteście zainteresowani zakupem Nokia Treasure Tag? Jeżeli tak to kupicie standardową wersję czy jej mniejszy odpowiednik? Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Nokia Global