[Poprawiony] Błąd w Windows Phone 8.1 uniemożliwia zalogowanie do konta Microsoft

Docierają do mnie sygnały od naszych czytelników o problemach w systemie Windows Phone 8.1. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na przywrócenie ustawień fabrycznych lub skorzystali z aplikacji Windows Device Recovery Tool i wrócili do poprzedniej wersji systemu nie mogą ponownie zalogować się do konta Microsoft.

Problem dotyczy użytkowników z różnych części świata i prawdopodobnie jest to usterka po stronie serwera Microsoft. Błąd dotyczy wyłącznie kont hotmail, outlook oraz live. Jeżeli posiadacie konto w jednej z tych domen to nie wracajcie do systemu Windows Phone 8.1 ani nie przywracajcie ustawień fabrycznych. Jeżeli zdecydujecie się na taki zabieg to stracicie możliwość zalogowania do konta Microsoft a tym samym możliwość synchronizacji Waszych danych takich jak kontakty czy poczta oraz możliwość pobierania aplikacji ze sklepu. Każdorazowo będzie wyświetlana informacja o braku możliwości nawiązania połączenia. Błąd nie powinien wystąpić u osób, które korzystają z systemu Windows Phone 8.1 i są zalogowani do swojego konta Microsoft.

Na tę chwilę Microsoft nie odniósł się do zgłoszeń od osób, które borykają się z opisywaną niedogodnością. Na polskim forum wsparcia Microsoft Community znalazłem jeden wątek, w którym użytkownicy zgłaszają ten błąd. W obcojęzycznych wersjach wsparcia tego typu wątków jest znacznie więcej – możecie je obejrzeć odwiedzając ten odnośnik. Jak tylko pojawią się dodatkowe informacje lub rozwiązanie dla zaistniałego problemu to niezwłocznie poinformuje Was o tym fakcie.

Dziękuję Kuba za informację!