• Microsoft
  • Komentarze: 0

Lista zmian do Oszczędzania baterii ujawnia nową wersję systemu Windows Phone

Wczoraj opisywałem aktualizację wbudowanej aplikacji Oszczędzanie baterii, która wprowadziła procentowy udział zużycia baterii przez aplikacje oraz nowe możliwości filtrowania wyników. Jak się okazuje to nie wszystkie zmiany a w dodatku niektóre z nowości będą dostępne dopiero w wersji systemu Windows Phone 8.1 Update 1 Build 14203 lub w nowszym. Czy w niedługim czasie pojawi się kolejna wersja Windows Phone Preview for Developers?

Najnowsza wersja systemu Windows Phone 8.1.1 Build 14203 umożliwi włączenie żywego kafelka dla aplikacji Oszczędzanie baterii, który będzie odświeżany w czasie rzeczywistym. Będzie to pierwsza aplikacja w Windows Phone z takim kafelkiem. Drugą nowością, którą zobaczymy w powyższej wersji WP będzie możliwość ustawienia skrótu do aplikacji w centrum akcji.

Pełna lista zmian w aplikacji Oszczędzanie baterii:

  • Zużycie dla aplikacji działających w tle oraz dla aplikacji w użyciu. Teraz możemy sprawdzić jak dużo baterii zużywa dana aplikacja kiedy pracuje a kiedy działa w tle.
  • Filtrowanie po czasie. Teraz mamy możliwość filtrowania wyników z podziałem na ostatni dzień, dwa dni lub ostatni tydzień.
  • Znacznie lepiej opisana funkcja oszczędzania baterii.
  • Żywy kafelek odświeżany w czasie rzeczywistym. Po przypięciu kafelka do ekranu startowego będziemy widzieć informacje o baterii odświeżane w czasie rzeczywistym. Funkcja wymaga systemu 8.1.14203 lub nowszego.
  • Szybkie ustawienia. Możemy dodać aplikację oszczędzanie baterii do centrum akcji. Funkcja wymaga systemu 8.1.14203 lub nowszego.
  • Pozostaw włączone do następnego ładowania. Dodano opcję włączania oszczędzania baterii do następnego ładowania.
  • Ulepszono skalę zużycia baterii. Zużycie jest teraz skalowane do rzeczywistej pojemności baterii z pełnym odwzorowaniem do 100% pokrycia. Ponadto paski używają teraz algorytmu skalowania logarytmicznego, dzięki czemu zużycie jest lepiej widoczne przy aplikacjach z niskim zużyciem.

Lista zmian jest imponująca. Skoro Microsoft w liście zmian przywołuje nową wersję systemu to oznacza, że już w niedługim czasie powinniśmy zobaczyć aktualizację w programie Preview for Developers.

Z pewnością w najnowszej wersji systemu zobaczymy również inne nowości jednak na tę chwilę nie są dostępne żadne informacje dotyczące nowej wersji poza nowościami jakie zobaczymy w aplikacji Oszczędzanie baterii.

Pobierz Oszczędzanie baterii na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR

Źródło: Windows Central