Lista zmian i poprawek w Windows 10 Mobile Build 14376

Microsoft udostępnił w szybkim kręgu aktualizacji Windows Insider nową wersję systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 14376. W tej kompilacji wprowadzono aż 1800 poprawek w porównaniu do poprzedniej wersji Build 14372. Poniżej zamieszczamy najważniejsze poprawki oraz znane błędy.

Poprawki:

 • Udostępniono nową wersję aplikacji Sklep Windows (11606.1001.25.0), która ulepsza wydajność oraz niezawodność włączając w to poprawki dla dostępności.
 • Aplikacja Gadżety otrzymała aktualizację poprawiającą współpracę ze stacją dokującą Microsoft HD-500.
 • Rozwiązano problem, który mógł powodować wyświetlanie pustych dynamicznych kafelków ekranu startowego po przywróceniu ustawień fabrycznych. Rozwiązano również problem, który mógł powodować brak odświeżania zawartości dynamicznych kafelków do momentu wykonania ponownego uruchomienia urządzenia.
 • Rozwiązano problem, który powodował trudności w pobieraniu niektórych map offline za pomocą opcji: Ustawienia > System > Mapy offline. Dotarcie do końca listy mogło powodować powrót do początku listy.
 • Rozwiązano problem, który powodował zawieszanie się aplikacji Aparat na około jedną sekundę podczas używania w niektórych aplikacjach.
 • Rozwiązano problem, który powodował brak możliwości otwierania odnośników w przeglądarce Edge po wyjściu z trybu obsługi telefonu jedną ręką podczas ładowania strony. Rozwiązano również problem, który powodował podwójne wciśnięcie przycisku enter, który był wyłącznie raz wciśnięty.
 • Poprawiono niezawodność przechodzenia pomiędzy aparatem a rolką z aparatu.
 • Rozwiązano problem z szacowanym pozostałym czasem baterii, który mógł być przycięty w: Ustawienia > System > Bateria. Ulepszono również wydajność wyliczania aplikacji w: Ustawienia > System > Pamięć.
 • Rozwiązano problem z odnośnikiem do Cortany w pobieraniu języków dla funkcji Mowa, które otwierały stronę startową ustawień zamiast przejść bezpośrednio do: Ustawienia > Czas i język > Język.
 • Rozwiązano problem z trybem wysokiego kontrastu, który utrudniał zauważenie znaczników wyboru

Znane błędy:

 • Można otwierać pliki PDF w przeglądarce Edge ale nie będziemy mieli możliwości interakcji z otwartymi dokumentami. Dotknięcie ekranu spowoduje ponowne załadowanie pliku.
 • Zmieniono format kopii zapasowej aby zmniejszyć rozmiar kopii zapisywanych w OneDrive. Z tego powodu po wykonaniu kopii zapasowej w tej wersji systemu i po powrocie do wersji 10586 i przywróceniu tej kopii ekran startowy nie zostanie przywrócony z kopii i będzie posiadał domyślne ustawienia. Ponadto Twoja kopia z nowszej wersji systemu zostanie nadpisana więc jeżeli wracasz tymczasowo do wersji 10586 to zalecane jest wyłączenie kopii zapasowej aby w OneDrive pozostała kopia wykonana w nowszej wersji systemu Windows Insider.
 • Sprawdzane jest znaczne zużycie baterii na takich telefonach jak Lumia 830, 930 oraz 1520 (telefony z układami SoC 8974).
 • Sprawdzane są błędy, które powodują rozłączanie Wi-Fi. Jeżeli masz problemy z Wi-Fi to zerknij do tego wątku w Microsoft Community oraz oddaj głos na ten problem w Centrum opinii.

Dodatkowe informacje:

Funkcja Messaging Everywhere, dzięki której użytkownicy mogli otrzymywać i wysyłać wiadomości za pomocą telefonów jak również komputerów z systemem Windows 10 została usunięta z systemu Windows 10 Mobile Anniversary Update. Począwszy od kompilacji Build 14376 testerzy systemu nie będą mogli korzystać z tej funkcji. Funkcjonalność zostanie dodana do kolejnych wersji aplikacji Skype.

Jeżeli zauważyliście inne poprawki lub ulepszenia to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej.

Źródło: Microsoft