Zobacz szczegółową listę nowości w systemie Windows Phone 8.1 Update 1

Od wczoraj osoby, które przystąpiły do programu Preview for Developers mogą zaktualizować swoje telefony do najnowszej wersji systemu Windows Phone 8.1 Update 1. Zapraszam do obejrzenia opisu wraz ze zrzutami ekranu odnośnie tego co znajdziecie w tej aktualizacji.

Windows Phone 8.1 Update 1 - Nokia Lumia 1520

Wśród nowości znalazły się takie funkcje jak kącik aplikacji, żywe foldery, możliwość zaznaczania kilku wiadomości SMS, możliwość dzielenia internetu przez Bluetooth, możliwość ustawiania drzemki oraz dodatkowe ustawienia VPN.

Kącik z aplikacjami

Windows Phone 8.1 Update 1 - kącik z aplikacjami

Kącik z aplikacjami umożliwia określenie, które z aplikacji telefonu Windows Phone mogą być używane przez inne osoby. Jest to istotne w przypadku tych osób i organizacji dowolnej wielkości, które chcą udostępnić podstawowe aplikacje innym osobom do pracy, nauki lub innych celów.

Czas drzemki

windows-phone-8-1-update-1-alarmy-drzemka

Aktualizacja wprowadza możliwość ustawienia czasu drzemki. Do tej pory użytkownik był skazany na 10 minutową drzemkę bez możliwości zmiany czasu. Długo Microsoft zwlekał z dodaniem tej funkcji ale ostatecznie znalazła się w Update 1.

Aplikacje dla akcesoriów

Windows Phone 8.1 Update 1 - Aplikacje dla akcesorii

Skorzystaj z aplikacji dla akcesoriów do pobierania powiadomień z telefonu na swój inteligentny zegarek, inteligentną obudowę telefonu, czujnik fitness lub dowolne inne akcesorium.

Udostępnianie internetu przez Bluetooth

Windows Phone 8.1 Update 1 - Udostępnianie internetu przez Bluetooth

Aktualizacja wprowadziła również możliwość udostępniania internetu przez Bluetooth. Do tej pory posiadacze telefonów Windows Phone mogli dzielić się łączem jedynie za pomocą sieci Wi-Fi.

VPN – L2TP z IPSec

Windows Phone 8.1 Update 1 - VPN

VPN obecnie obsługuje protokół L2TP, co umożliwia dołączenie większej liczby usług VPN. Możesz oczywiście korzystać z usługi VPN za pomocą telefonu Windows Phone niezależnie od tego, czy chodzi o użytek służbowy, czy prywatny.

Zaznaczanie wiadomości SMS

Windows Phone 8.1 Update 1 - Zaznaczanie kilku wiadomości SMS

Dzięki poprawionej funkcji wybierania można jednocześnie usuwać wiele połączeń, wiadomości lub kontaktów. Połącz wiele wiadomości tekstowych w jedną, a następnie przekaż je innej osobie.

Żywe foldery

Windows Phone 8.1 Update 1 - Żywe foldery

Jedną z najbardziej widocznych zmian jest możliwość tworzenia tzw. żywych folderów na ekranie głównym. Dzięki funkcji żywe foldery możemy tworzyć foldery na ekranie startowym przesuwając jeden kafelek na drugi. Wszystkie aplikacje posiadające żywe kafelki będą zmieniać swoje statusy w żywych folderach, dzięki czemu użytkownik będzie widział na bieżąco wszystkie powiadomienia i statusy aplikacji.

Narrator

Narrator obecnie obsługuje pisanie dotykowe oraz umożliwia wyłączenie porad dotyczących sterowania i przycisków, jeżeli nie chcesz, aby były głośno odczytywane. Niektóre inne usprawnienia Narratora umożliwiają nieco szybsze odblokowanie telefonu, łatwiejsze odszukiwanie i korzystanie z przycisków Wstecz, Start i Szukaj, oraz informują, czy ekran telefonu jest włączony czy wyłączony.

Według Microsoftu w aktualizacji znalazł się również ulepszony kafelek Sklepu, który informuje o nowościach z częstotliwością co 6 godzin. Ponadto muzyczna aplikacja Xbox Music również została odświeżona. Tych dwóch nowości brakuje w moim telefonie.

Jeżeli zauważyliście inne nowości to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej. Z chęcią dopiszę je do artykułu.

Źródło: własne, Microsoft