Lista nowości i poprawek w systemie Windows 10 Mobile Build 10149

Microsoft udostępnił kolejną wersję systemu Windows 10 Mobile o numerze Build 10149. Wszyscy liczymy na to, że system będzie działał szybciej oraz bardziej niezawodnie. Już teraz możecie się zapoznać z listą nowości oraz poprawek jakie zostały wprowadzone do najnowszej wersji systemu.

Lista nowości w Windows 10 Mobile Build 10149:

 • Microsoft Edge. Po raz pierwszy w tej wersji kompilacji pojawiła się nowa nazwa przeglądarki internetowej. Ponadto przeglądarka posiada teraz pasek nawigacji na dole – jest to zmiana, której Microsoft dokonał po informacji zwrotnej od użytkowników Windows Insider. Możemy również ustawić czy chcemy oglądać wersję mobilną czy komputerową stron internetowych.
 • Ogólne poprawki UX oraz ulepszenia. Zobaczycie mnóstwo ulepszeń wpływających na ogólną satysfakcję z korzystania z systemu. Zostały poprawione rozmazane kafelki ekranu startowego – teraz ekran będzie bardziej wyostrzony. W nowej wersji systemu pojawiły się również zmiany w elementach sterujących, które otrzymały nowe ikony i grafiki (jak np. ikony głośności). Ogólnie system będzie teraz bardziej czuły w użytkowaniu. Microsoft dodał również, że jeszcze sporo pracy ale został poczyniony spory postęp w tej kompilacji.
 • Ulepszenia w asystentce głosowej Cortana. Notes Cortany jest w końcowej fazie z połączonymi profilami i ustawieniami. Teraz możemy ustawiać spokojne godziny w notesie Cortany.
 • Przełącznik latarki w centrum akcji. Była to jedna z funkcji, o które prosili uczestnicy programu Windows Insider. Teraz możecie włączać latarkę odnajdując przełącznik w centrum akcji.
 • Nowa aplikacja Zdjęcia. Microsoft udostępnił aktualizację dla aplikacji Zdjęcia za pomocą Sklepu Windows Beta. Aktualizacja zawiera ulepszenia wydajności oraz ogólne ulepszenia. Wprowadza również nowe możliwości takie jak wsparcie dla plików GIF (tylko dla telefonów z 1GB pamięci RAM lub więcej). Od teraz odnośniki do zapisanych zdjęć, zrzutów ekranu oraz rolki z aparatu są dostępne na stronie Albumy.
 • Automatyczne przesyłanie zdjęć do OneDrive. Od teraz automatyczne przesyłanie rolki z aparatu jest kontrolowane przez aplikację OneDrive na Waszych telefonach. Upewnijcie się, że posiadacie włączoną odpowiednią opcję w ustawieniach aplikacji OneDrive.
 • Aktualizuj aplikacje. Sprawdź Sklep Windows Beta w poszukiwaniu aktualizacji i upewnij się, że pobrałeś najnowsze wersje. Wiele aplikacji takich jak Poczta programu Outlook, Kalendarz programu Outlook, Muzyka, Filmy i TV oraz aplikacje MSN (Finanse, Pogoda, Sport, Wiadomości) są aktualizowane niezależnie od wersji kompilacji systemu, dzięki czemu użytkownicy otrzymują szybciej nowsze wersje. Upewnij się, że posiadasz aktualne wersje aby wykorzystać w pełni możliwości telefonu.

Lista poprawek w systemie Windows 10 Mobile Build 10149:

 • Poprawiono błąd, który po raz pierwszy został zgłoszony w kompilacji 10051 gdzie użytkownicy napotykali problem z niedziałającą aplikacją Filtr połączeń+SMS.
 • Poprawiono problem z nie pojawiającymi się powiadomieniami tekstowymi dla przychodzących wiadomości.
 • Poprawiono błąd związany z aplikacją Podkasty, która nie uruchamiała się.
 • Poprawiono błędy z instalowaniem i aktualizowaniem aplikacji ze Sklepu Windows Beta.
 • Poprawiono błąd, w którym pasek nawigacyjny nie chował się.

Źródło: Microsoft