Lista błędów, które występują w Windows 10 Mobile Build 10149

Microsoft, oprócz nowości oraz poprawek jakie znalazły się w najnowszej wersji systemu Windows 10 Mobile Build 10149, udostępnił również informacje o błędach, które w dalszym ciągu występują w systemie. Zapraszam do zapoznania się z dolegliwościami systemu w kompilacji 10149.

Lista znanych błędów w systemie Windows 10 Mobile Build 10149:

  • Niektórzy mogą otrzymywać błąd 80091007 przy próbie aktualizacji z wersji Build 10136. Jeżeli widzisz ten błąd to musisz zaczekać na rozwiązanie od Microsoft. Jeżeli jednak chcesz nowy system wgrać szybciej to możesz skorzystać z aplikacji komputerowej Windows Phone Recovery Tool aby wrócić do systemu Windows Phone 8.1 aby zaktualizować telefon bezpośrednio do wersji Build 10149.
  • Centrum Insider zostało usunięte z tej wersji. Pojawi się w kolejnych wersjach systemu Preview.
  • Czasami klawiatura PIN nie pojawi się po odblokowaniu telefonu. Aby poradzić sobie z tym problemem należy przesunąć palcem od góry do dołu aby ściągnąć centrum akcji a następnie należy spróbować otworzyć powiadomienie lub ustawienia aby wywołać klawiaturę PIN.
  • Rzadko może się zdarzyć brak możliwości odblokowania telefonu po wpisaniu kodu PIN. Klawiatura będzie w dalszym ciągu widoczna pomimo wpisania prawidłowego kodu. Jeżeli trafiłeś na ten błąd to zostaw telefon na godzinę lub dwie przed próbą kolejnego odblokowania telefonu. Problem spowodowany jest przez TPM i może się pogorszyć co spowoduje, że konieczne będzie ponownie wgrywanie oprogramowania do telefonu. Nie zalecane jest wyłączanie telefonu w przypadku kiedy przytrafi się ten błąd.
  • Jeżeli konto Gmail jest skonfigurowane na telefonie to aplikacja Wiadomości może powodować problemy z przychodzącymi oraz wychodzącymi wiadomościami. Jeżeli pojawi się ten błąd to wystarczy wyłączyć i włączyć ponownie telefon.
  • W szczególnych przypadkach kolory w niektórych aplikacjach mogą się zmieniać. Na przykład pasek tytułowy w Kalendarzu Outlook zmieni się w pomarańczowy.
  • Może się zdarzyć, że niektóre powiadomienia w centrum akcji będą puste.

Źródło: Microsoft