Samsung prezentuje działanie systemu Linux w trybie DeX na telefonie Note8

W zeszłym miesiącu Samsung zaprezentował nową aplikację o nazwie Linux on Galaxy, dzięki której posiadacze wybranych telefonów z serii Galaxy będą mogli uruchomić system Linux na zewnętrznym wyświetlaczu za pomocą stacji dokującej Samsung DeX. Teraz mamy możliwość obejrzeć koncepcję działania systemu Ubuntu na flagowym modelu Note8.

System Linux będą mogły uruchomić telefony kompatybilne ze stacją Samsung DeX czyli Galaxy S8, S8+ oraz Note8. Możliwe będzie uruchomienie każdej dystrybucji, jaką można uruchomić na procesorach ARM. Po podłączeniu telefonu do stacji użytkownik będzie mógł za pomocą aplikacji Linux on Galaxy uruchomić dystrybucję Linux zgodną z wersją posiadanego systemu Android na telefonie. Należy jednak pamiętać, że na ten moment powyższy film to jedynie materiał koncepcyjny.

W filmie pokazano system Ubuntu w wersji 16.04.3 LTS (Xenial Xerus) oraz działanie zintegrowanego środowiska Eclipse. Samsung reklamuje możliwość uruchomienia systemu Linux na telefonach jako narzędzie pracy przede wszystkim dla deweloperów, ale z tego rozwiązania może skorzystać każdy użytkownik. Zapisy do programu testów w dalszym ciągu trwają i możecie do nich przystąpić przechodząc na tę stronę.