Liczba użytkowników systemu Windows 10 Mobile potroiła się w ciągu miesiąca

Sieć reklamowa AdDuplex regularnie publikuje statystyki dotyczące systemu Windows Phone. W najnowszych statystykach z tego miesiąca można zauważyć znaczący wzrost użytkowników, którzy wgrali do swoich telefonów system Windows 10 Mobile Technical Preview.

Windows 10 Mobile na świecie

Liczba użytkowników korzystających z systemu Windows 10 Mobila potroiła się od zeszłego miesiąca. W kwietniu liczba urządzeń z tym systemem wynosiła 0.7% a obecnie jest to już 2.3% wszystkich telefonów z systemem Windows.

Windows Phone 8.1 w dalszym ciągu zwiększa swoją przewagę nad systemami Windows Phone 8 oraz Windows Phone 7.x i posiada już blisko 75% całego rynku smartfonów Windows. W porównaniu z poprzednim miesiącem Windows Phone 8 stracił aż 2.3% a Windows Phone 7.x stracił 1%.

Producenci Windows Phone 8 na świecie

Najnowsze statystyki pokazują również posiadanie rynku przez producentów telefonów Windows Phone 8. Smartfony Nokia oraz Microsoft to aż 96.75% wszystkich urządzeń na rynku. Na drugim miejscu znalazł się HTC z 1.69% a na trzecim Samsung z 0.74% udziałem.

Telefony Windows Phone na świecie

Najpopularniejszym telefonem z systemem Windows Phone na świecie jest obecnie Nokia Lumia 520 z 21.6% udziałem na rynku. Na drugim miejscu znajduje się Nokia Lumia 630 z 10.2% udziałem a na trzecim miejscu uplasowała się Microsoft Lumia 535 z 6.7% udziałem.

Źródło: AdDuplex