• Android
  • Komentarze: 11

LG V30 otrzymuje aktualizację Android Oreo w Korei

LG rozpoczął wczoraj udostępnianie aktualizacji Android Oreo dla flagowego telefonu V30. W pierwszej kolejności nowa wersja systemu została udostępniona południowokoreańskim klientom. Firma LG udostępniając Oreo dołączyło do takich producentów jak Sony, Huawei, OnePlus, HTC oraz Nokia. Niestety posiadacze telefonów Samsung w dalszym ciągu korzystają z wersji Android Nougat i mogą wgrać nowszą wersję zapisując się do programu testów.

LG V30 otrzymuje aktualizację Android Oreo

Android Oreo wprowadza szereg nowości i udoskonaleń takich jak szybsze uruchamianie urządzenia, funkcja PIP, powiadomienia w formie kropek, nowe emoji i wiele więcej. Szczegółowe informacje o nowej wersji systemu znajdziecie w tym artykule. Aktualizacja będzie udostępniana etapami i w niedługim czasie powinna zostać udostępniona również europejskim klientom. Niestety nie wiadomo dokładnie kiedy to nastąpi.

Posiadacze telefonów Samsung Galaxy S8, S8+ oraz Note8 również otrzymają aktualizację Oreo jednak producent nie podał dokładnej daty udostępnienia. Na tę chwilę użytkownicy mogą wgrać testową wersję Oreo a oficjalna powinna pojawić się na początku przyszłego roku.

Źródło: Reddit