• Android
  • Komentarze: 14

LG V30 otrzymuje aktualizację Android Oreo za pomocą aplikacji LG Bridge

Według wstępnych zapowiedzi telefon LG V30 miał otrzymać aktualizację Android 8.0 Oreo w kwietniu. Jak informują nasi czytelnicy aktualizacja jest już gotowa i już teraz można ją pobrać korzystając z aplikacji komputerowej LG Bridge.

LG Bridge to aplikacja przygotowana przez firmę LG, której zadaniem jest przenoszenie kontaktów, zdjęć, wideo oraz muzyki z telefonu do komputera. Dodatkowo aplikacja umożliwia aktualizację oprogramowania. Jeżeli nie możecie się doczekać aktualizacji Oreo na Waszych smartfonach LG V30 to koniecznie skorzystajcie z opisywanej aplikacji.

Aktualizacja systemowa przyniesie z sobą sporo poprawek i nowości w zakresie nakładki systemowej, dotyczących sztucznej inteligencji (SI). Użytkownicy otrzymają takie funkcje jak QLensAI CameraBright Camera, jak również szereg innych dodatków związanych z SI, w tym asystenta głosowego, podobnego do Bixby.

QLens to odpowiednik samsungowego Bixby Vision i pozwala na przeszukiwanie sieci w oparcie o wykonane zdjęcia (np. samochodu). Kierując obiektyw kamery na dany przedmiot uzyskamy informacje na jego temat. AI Camera będzie sugerować odpowiednie ustawienia w zależności od rodzaju sceny np. inne, gdy w obiektywie pojawi się osoba, jedzenie czy zwierzę. Skąd to znamy? Tak, z Samsunga S9. Bright Camera to jedna z ciekawszych nowości, pozwalająca na wykonywanie znacznie czytelniejszych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych poprzez tworzenie super pikseli, a dokładnie jednego z czterech. Aparat dostaje więcej światła, kosztem niższej rozdzielczości. Prawie jak oversampling.

Aby wgrać system Android 8.0 do Waszych telefonów LG V30 wystarczy pobrać aplikację LG Bridge, podłączyć telefon do komputera i postępować zgodnie ze wskazówkami. Standardowa aktualizacja OTA powinna być dostępna w niedługim czasie dla wszystkich użytkowników. Pamiętajcie jednak, że w pierwszej kolejności nowa wersja systemu będzie dostępna dla urządzeń pochodzących z wolnej sprzedaży a dopiero następnie trafi dla telefonów od operatorów.

Dziękuję bareu oraz Ryszard Choroszyński za informację!