LG ogłasza aktualizację 8.0 Oreo dla modeli LG G6, G5 oraz V20

W połowie kwietnia posiadacze modelu LG V30 otrzymali aktualizację do nowej wersji systemu operacyjnego wraz z zestawem funkcji dotyczących sztucznej inteligencji ThinQ. Firma LG oficjalnie ogłosiła kolejne aktualizacje do Androida w wersji 8.0 Oreo.

LG Electronics rozpocznie aktualizację LG G6 do Androida w wersji 8.0 pod koniec kwietnia. 30 kwietnia aktualizacja pojawi się w Korei Południowej, zarówno w wersji OTA jak i offline, w aplikacji LG Bridge. W kolejnych dniach aktualizacja będzie stopniowo udostępniana na dalsze rynki. Warto dodać, że model V30 w Korei Południowej otrzymał aktualizację 8.0 Beta już w grudniu ubiegłego roku.

Aktualizacja dla modelu LG G6 to pierwszy etap funkcjonowania nowego działu LG – Software Upgrade Center, który został powołany w marcu tego roku i odpowiadać ma za szybsze i stabilne wdrażanie poprawek, aktualizacji oraz zapewnienie nowych funkcji dla starszych modeli. Jest to również odpowiedź na krytykę firmy za zbyt wolne do tej pory udostępnianie aktualizacji. Po udostępnieniu Oreo dla LG G6, centrum aktualizacji rozpocznie stopniowe wdrażanie nowej wersji systemu dla modeli LG G5 oraz LG V20, pochodzących z 2016 roku.

System Android w wersji 8.0 ma zapewnić lepsze i szybsze działanie telefonu, baterii, poprawić responsywność i stabilność pracy. Użytkownicy otrzymają również nowe funkcje takie jak Obraz w Obrazie, nowe formy interakcji z ikonami (wyskakujące listy funkcji, znane z niektórych launcherów) czy wsparcie dla źródeł dźwięku wysokiej jakości LDAC. W chwili obecnej dla urządzeń V30 oraz G6 nie została udostępniona funkcja Treble, odpowiadająca za rozdzielenie aktualizacji systemowych od nakładek producenckich, jednak firma nie wyklucza dodania jej w kolejnej aktualizacji.

LG ogłosiło również, że wraz z aktualizacją Oreo model G6 otrzyma funkcje ThinQ dotyczące sztucznej inteligencji w aplikacji aparatu. Funkcje te pojawiły się pierwotnie w nowym modelu V30S a następnie w V30. Model G6 prawdopodobnie zmieni nazwę na G6 ThinQ, tak samo jak V30 po ostatniej aktualizacji. Wynika to z promocji nowego brandu i rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją.

Szef działu aktualizacji Lee Seok-su zapowiedział również, że firma będzie „udostępniać stabilne i stałe usługi posprzedażowe, takie jak aktualizacje do nowych wersji systemu oraz dodawanie nowych funkcji do istniejących już na rynku telefonów”. Nowe funkcje w modelu V40 mają zostać udostępnione również dla V30S i V30. Ma to zmienić postrzeganie marki LG jako zaufanego dostawcę nowych rozwiązań dla konsumentów. I nie da się ukryć, że jest to świetne dla konsumentów rozwiązanie. Do tej pory, kiedy chcieliśmy skorzystać z nowych rozwiązań, byliśmy zmuszanie do zakupu nowej wersji telefonu.

Źródło: LG Electronics (tłumaczenie)