LG G6 oraz V30 otrzymają aktualizację systemu do wersji Android 8.1 Oreo

Użytkownicy telefonów LG G6 oraz V30 mogą spać spokojnie. Firma LG Electronics USA ogłosiła przed kilkoma dniami, że jej dwa flagowe modele nie tylko zostały wpisane do programu Google Android Enterprise Recommended, ale otrzymają też aktualizację systemu do wersji 8.1 Oreo.

Proces wdrażania nowej wersji systemu dla flagowych urządzeń LG do tej pory był wyjątkowo niemrawy. Android w wersji Oreo 8.0 przetestowany został jedynie w Południowej Korei (V30), gdzie rozpoczęto już oficjalną dystrybucję nowej wersji systemu, a dla modelu G6 w Chinach. Dla pozostałych rynków aktualizację zapowiedziano dopiero na najbliższe miesiące, dokładniej na II kwartał 2018 r. Dostarczanie łatek bezpieczeństwa Google również pozostawiało wiele do życzenia. Telefony G6 w oficjalnym kanale dystrybucji aż do grudnia posiadały definicje zabezpieczeń z lipca ubiegłego roku, co dla wielu osób było oznaką możliwego porzucenia tego modelu na rzecz większego wsparcia i promocji V30. Na szczęście w ostatnich miesiącach uległo to zmianie. G6 otrzymało dwie duże paczki poprawek, obejmujące m.in. większą stabilność działania oraz kolejne definicje zabezpieczeń, z listopada a następnie stycznia.

W opublikowanym komunikacie prasowym LG USA potwierdziło swoje przywiązanie do obydwu flagowych modeli. Zarówno G6 jak i V30 zostały objęte certyfikacją Android Enterprise Recommended (urządzenia z systemem Android rekomendowane przez Google dla biznesu), wymuszającą m.in. określoną politykę aktualizacji (minimum co 90 dni, co najmniej jedna duża aktualizacja systemu). Otrzymają też w najbliższym czasie aktualizację systemu do wersji Oreo 8.1 (kiedy dokładnie, nie wiadomo). Jak zaznacza oddział LG w USA, udział w programie Android Enterprise Recommended jest zależny od zbliżającej się aktualizacji urządzeń do systemu Android 8.1. Oznacza to, że urządzenia przyjęte przez Google do programu AER muszą mieć zagwarantowaną aktualizację do wersji 8.1.

LG G6 oraz V30 objęte zostały wcześniej programem LG GATE (“Guarded Access to Enterprise”), kierowanego do klientów biznesowych, gwarantującego m.in. rządowy poziom zabezpieczeń FIPS140-2 oraz algorytm szyfrowania danych na poziomie AES-256. Być może ostatnie duże poprawki firmware w modelu G6 dotyczyły właśnie zabezpieczeń systemowych.

Zapowiedź aktualizacji do wersji 8.1 Oreo jest o tyle istotna, że do tej pory tylko Google, Nokia i Essential wybrały tę wersję systemu. Nie wiemy, kiedy faktycznie zobaczymy aktualizację, ale powinna nadejść, jak zwykle, „wkrótce”.

Źródło: PR Newswire, LG GATE

 • Solar

  Skąd ja to znam SOON😉😉😁😁

  • RS2_15237_THE_END

   ja pamiętam, że „soon” to często znaczyło „never”, teraz jest większa szansa na dotrzymanie słowa „soon” 🙂

   • Solar

    No nie wiem. Polemizowałbym 😉. RDF to Ty?😉😉😉

    • V3

     To nie on 🙂 RS2 to troche jak R2D2 🙂 Znaczy sie jest od dawna 🙂

     • Solar

      Żarcik mały był. Ja bardzo się uśmiałem, jak kiedyś powiedziałeś, że RDF nie może spokojniej emerytury dożyć żeby go nie ruszać 😉😉

     • V3

      I zapomniałem dodac. Ma lampe/diode doswietlajaca do zdjec selfie na froncie!!

     • Solar

      A jak tam ten als S8😉, coś z banku już ukradł 😉

     • V3

      Powiem tak. Zadziwia. Zacznę od tego że nie wiem jakim cudem ale jest szybszy niż S6. Interfejs i aplikacje szybciej się odpalaja.
      Bateria wytrzymuje sporo dłużej. Na koniec dnia spokojnie te 35 a czasem 40% jest. Jakość połączeń bdb. Ekran ma rewelacyjny. Jakośc kolorów minimalnie odbiega od Amoled. A i to nie zawsze.
      Jego słaba strona? Aparat. Tutaj mogli się bardziej postarać. Sciagnalem apke Open Camera i jest trochę lepiej ale widać że to nie poziom s6 czy L930.
      REASUMUJAC. Ten Mediatek obsługuje max ile może czyli FHD+ i 4GB ram.
      A swoja drogą jak teraz np widzę takiego Alcatel C3 albo jakieś produkty np Huawei czy Honor gdzie pakuja 3gb ram słabsze bebechy a się ludzie ekscytują bo kosztuje jedynie 999zl to sam się dziwię. Te 570zl bardzo dobrze wydane.
      Ps. No i dźwięk mógłby być GL śnieżny w czasie rozmowy na glosnomowiacym.
      Ogolnie mocno polecam bo warto. I kupię druga sztuke.

     • Solar

      Spoko. A jak estetyka. Jak leży w dłoni, odczucia dotykowe?. Lipa trochę chyba, że nie metalowy.

     • V3

      Design jest na bardzo dobrym poziomie. Boki czyli ramki są metalowe. Tył jest plastikowy ale to taki plastik stylizowany na szkło. Wiec fajny twardy i śliski. Z przodu fajne zaoblone szkło.
      Tak naprawdę u mnie od razu wylądował w dołączonym silikonie.
      Zarówno w silikonie jak i bez leży wygodnie w ręce. Wymiar s8+ naprawdę.
      Nie chce go tak ciągle chwalić ale naprawdę nie spodziewałem się tak solidnie wykonanego smarta w takiej kasie.
      Czytnik linii działa super. 9 na 10 odblokowuję. Skan twarzy jak jasno to błyskawicznie. Jak ciemno to lipa.
      No i ten wielki ekran. Dziś jak pisze na s6 to się często pomyłka zdarza. Tutaj to nie ma miejsca. S6 wkrótce ładuje do sprzedaży jak widzę.

    • RS2_15237_THE_END

     Trochę żartuje, ale trybu okienkowego w trybie continuum się nie doczekałem :). RDF nadal lata wszędzie, pod różnymi nickami, ale łatwo rozpoznać, jest jedyną osobą która broni pod każdym względem ios :).

     • V3

      Ooo a dalbys namiary? 😁

     • RS2_15237_THE_END

      To proste, znajdź artykuł, który jest pozytywny dla MS lub google albo negatywny dla apple i na pewno się odezwie, jego zdanie będzie zupełnie inne niż wszystkich :), i to będzie on :).

     • Solar

      Widzę, że poszukiwanie RDFa jest jak poszukiwanie Banksiego. Nikt go nie widział, a wszyscy szukają. Chłopak wyrasta na postać kultową.😉. Na jego miejscu już bym zastrzegał nick.

    • Tobiasz Wujek

     U LG jak do tej pory często znaczyło, ewentualnie wypuszczali po pół roku albo roku z tak skopaną optymalizacją, że nie dało się z tego korzystać albo lepiej było jak najszybciej wrócić do poprzedniej wersji…

 • 1. LG V30 oraz być może G6 otrzymają algorytmy sztucznej inteligencji w kolejnej aktualizacji systemu
  2. Cena G6 spadła właśnie do poziomu 1599 zł i mniej.