Lenovo nie planuje nowych telefonów z systemem Windows 10 Mobile

Microsoft kilka dni temu podczas konferencji Ignite 2016 zaprezentował aktualną listę partnerów sprzętu, którzy będą wspierać korporację z Redmond w tworzeniu telefonów z systemem Windows 10 Mobile. Chińska firma Lenovo pomimo bliskiej współpracy z Microsoftem nie jest pewna przyszłego wsparcia dla mobilnego systemu Windows i na tę chwilę nie planuje wyprodukować nowych telefonów z tym systemem.

Microsoft Ignite 2016

Gianfranco Lanci, Corporate President and Chief Operating Officer, w jednym z ostatnich wywiadów poinformował, że firma nie posiada planów związanych ze stworzeniem nowych telefonów z systemem Windows.

We don’t have Windows phones or any plans to introduce a Windows Phone. I don’t see the need to introduce a Windows Phone and I am not convinced Microsoft is supporting the phone for the future. Windows 10 is a good operating system and will be a big opportunity in terms of refresh in the commercial space.

Nie posiadamy telefonów Windows jak również planów związanych ze stworzeniem takich telefonów. Nie widzę potrzeby aby zaprezentować telefon z systemem Windows Phone i nie jestem przekonany czy Microsoft będzie wspierał telefony w przyszłości. Windows 10 to dobry system operacyjny i będzie posiadał ogromną szansę w odświeżeniu w wymiarze biznesowym.

Niestety nie wiemy jaki był szerszy kontekst wywiadu, tym bardziej, że nie tak dawno firma Lenovo zaprezentowała telefon Softbank 503LV z systemem Windows 10 Mobile na rynek japoński. Być może powyższa informacja oznacza, że chińska korporacja komputerowa nie będzie tworzyć telefonów z systemem Windows dla zwykłych użytkowników a jedynie dla sektora biznesowego. Jeżeli jednak okaże się, że Lenovo rezygnuje całkowicie z produkcji telefonów Windows 10 Mobile to będzie to ogromny cios dla firmy Microsoft.

Źródło: Express.co.uk