• Akcesoria
 • Komentarze: 71

Sprawdzamy etui LED View Cover dla Samsung Galaxy S8+

Postanowiłem rozejrzeć się za dodatkową ochroną telefonu Samsung Galaxy S8+ w postaci etui lub pokrowca. Swoje pierwsze kroki skierowałem na oficjalną stronę firmy Samsung, gdzie znalazłem szeroką gamę dodatkowych akcesoriów. Moją uwagę przykuły etui Clear View Cover oraz LED View Cover. Oba prezentują się świetnie jednak mój ostateczny wybór padł na wersję z diodami LED.

Wybrałem kolor srebrny etui, który doskonale komponuje się z kolorem telefonu Arctic Silver. Przed zakupem dokładnie obejrzałem etui w sklepie ponieważ zdjęcia nie zawsze oddają w pełni wygląd akcesorium. Przy okazji sprawdziłem jakość wykonania oraz sposób montażu. Początkowo zastanawiałem się nad etui Clear View jednak po kilku chwilach zabawy zauważyłem, że przednia klapka bardzo mocno się palcuje. Ponadto znalazłem w sieci kilka opinii, w których użytkownicy skarżyli się na rysy pojawiające się na przedniej klapce. W związku z tym wybrałem model etui LED View, która nie posiada tych wad a przy okazji oferuje nietuzinkowe powiadomienia w postaci zapalających się diod LED.

Na pierwszy rzut oka etui LED View nie wyróżnia się niczym. Standardowe zamykane etui w kolorze srebrnym z napisem Samsung w tylnej części. Dodatkowo przednia posiada kieszonkę na kartę kredytową. Magia zaczyna się pojawiać w momencie nadejścia powiadomienia. Na przedniej klapce nagle zaczynają się pojawiać diody LED w formie animowanych ikon, które informują użytkownika o przychodzącym połączeniu, wiadomości czy innym powiadomieniu z aplikacji.

Co ciekawe etui nie jest w żaden sposób połączone z telefonem. Moduł z diodami LED znajduje się wewnątrz etui i od razu po włożeniu telefonu jest gotowe do pracy. W ustawieniach telefonu możemy wyłączyć automatyczne odblokowanie oraz skonfigurować ikony LED. Aby to zrobić należy kolejno przejść do: Ustawienia > Zaawansowane funkcje > Akcesoria.

Oprócz przypisywania poszczególnych ikon do powiadomień czy kontaktów możemy również stworzyć własne ikony korzystając z prostego edytora. W ten sposób stworzone przez nas ikony będą się wyświetlać na przedniej klapce etui.

Co ważne możemy reagować na powiadomienia dotyczące przychodzących połączeń oraz alarmu za pomocą przesunięć palca po etui. W ten sposób możemy odebrać lub odrzucić połączenie czy też wyłączyć alarm. Etui nie wyświetla nazw naszych kontaktów, dlatego warto przypisać ikony do najważniejszych kontaktów tak żebyśmy wiedzieli kto dzwoni bez konieczności otwierania etui. Jeżeli zależy Wam na pełnej informacji o tym kto dzwoni lub z jakich aplikacji przyszły powiadomienia to w takim wypadku zdecydowanie lepszym wyborem będzie etui Clear View. Jeżeli nie przypiszemy powiadomienia do danej aplikacji to nie zostanie ono wyświetlone na etui. Powiadomienia LED są widoczne zaledwie przez kilka sekund. Jeżeli chcemy sprawdzić czy czekają na nas jakieś nowe powiadomienia to musimy nacisnąć przycisk zasilania lub po prostu otworzyć etui, aby zobaczyć je w telefonie.

Zalety etui LED View Cover

 • Łatwy montaż oraz demontaż.
 • Idealne spasowanie oraz wysoka jakość wykonania.
 • Przyciągające oko powiadomienia LED oraz automatyczne usypianie i budzenie telefonu.
 • Możliwość tworzenia własnych ikon LED oraz przypisywanie ich do wybranych aplikacji i kontaktów.
 • Nie musimy otwierać etui aby odrzucić / odebrać połączenie czy wyciszyć alarm.
 • Nie widać odcisków palców oraz rys jak w przypadku etui Clear View Cover.

Wady etui LED View Cover

 • Znacząco podnosi wagę telefonu (wersja dla S8+ waży 71 gramów).
 • Słaba widoczność diod LED w świetle słonecznym.
 • Zdecydowanie za wysoka cena (oficjalna cena 219 zł, najtańsze oferty w okolicach 149 zł).
 • Brak dostępu do wszystkich powiadomień jak w przypadku etui Clear View Cover.
 • Brak informacji o oczekujących powiadomieniach (dioda LED jest niewidoczna przy zamkniętym etui). Aby sprawdzić powiadomienia należy nacisnąć przycisk zasilania.

Pomimo powyższych wad uważam, że etui LED View Cover to bardzo udany produkt, który z pewnością przypadnie wielu osobom do gustu. W moim przypadku wyszczególnione powyżej zalety znacząco przewyższyły niedoskonałości. Zachęcam również do obejrzenia filmów prezentujących etui na YouTube, gdzie zobaczycie jak wyglądają animacje oraz ich obsługa. Czy Wy również zabezpieczacie telefony za pomocą etui?