Krótka recenzja ładowarki bezprzewodowej Nokia DT-903

Od jakiegoś czasu korzystam z bezprzewodowej ładowarki Nokia DT-903, która oprócz funkcji ładowania naszego telefonu posiada również świetlne powiadomienia. Do wyboru mamy ładowarkę w kolorze białym, zielonym oraz pomarańczowym. W takim też kolorze będzie światło powiadomień. Zapraszam do przeczytania recenzji.

Ladowarka bezprzewodowa Nokia DT-903 - kolor pomarańczowy

W pudełku znajdziemy bezprzewodową ładowarkę Nokia DT-903 oraz krótką instrukcję. Niestety w opakowaniu zabrakło adapteru żeby móc podłączyć ładowarkę do prądu. Adapter możemy pożyczyć z kabla naszego telefonu lub podłączyć ładowarkę do komputera za pomocą złącza USB.

Ładowarka, w porównaniu do innych modeli takich jak Nokia DT-900 czy Nokia DT-601, posiada spore wymiary. Jej szerokość to 76mm, wysokość 159mm a grubość 8,9mm. Jej waga wynosi 150g. Pozostałe specyfikacje wyglądają następująco:

 • Standard bezprzewodowego ładowania: Qi
 • Złącza ładowania: USB
 • Diody LED: Wskaźnik ładowania, wskaźnik niskiego poziomu baterii, wskaźnik pominiętych zdarzeń
 • Przyciski: Klawisz wielofunkcyjny
 • Bluetooth: 4.0
 • NFC: Parowanie urządzeń
 • Prąd wejściowy ładowarki: 2500 mA
 • Napięcie wejściowe ładowarki: 5 V prądu stałego

Po podłączeniu ładowarki do źródła zasilania możemy sparować nasz telefon za pomocą NFC. Po połączeniu będziemy otrzymywać świetlne powiadomienia takie jak nieodebrane połączenia, nowe wiadomości czy informację o konieczności ładowania telefonu.

Aby móc skorzystać z dobrodziejstw jakie oferuje podstawka do ładowania musimy posiadać telefon z systemem Windows Phone 8.1 Update 1 oraz Bluetooth 4.0. Jeżeli nasz telefon spełnia wymagania to w aplikacji koncentrator urządzeń będziemy mogli zarządzać naszą ładowarką.

Koncentrator urządzeń - ładowarka bezprzewodowa Nokia DT-903

W ustawieniach aplikacji będziemy mogli podejrzeć czy nasza ładowarka jest podłączona oraz zmienić różne ustawienia. Do dyspozycji mamy możliwość zmiany jasności światła bądź jego całkowitego wyłączenia. Możemy włączyć powiadomienia o stanie baterii telefonu oraz powiadomienia z aplikacji ustawionych przez użytkownika. Dodatkowo możemy ustawić tryb nocny, w którym ładowarka nie będzie świecić oraz informować o nowych powiadomieniach.

Niski stan baterii będzie sygnalizowany stałym podświetleniem a dwukrotne, powtarzające się mignięcia będą oznaczały powiadomienia z aplikacji. Po położeniu naszego telefonu na ładowarce światło zapali się na stałe, chyba że włączony jest tryb nocny.

Ladowarka bezprzewodowa DT-903

Ladowarka bezprzewodowa DT-903 - ładowanie baterii

Na spodniej stronie ładowarki znajdziemy wielofunkcyjny klawisz, z którego nie korzystałem. Jest on potrzebny przede wszystkim w obsłudze telefonów, które nie spełniają wymagań systemowych. Klawisz pozwoli nam ustawić siłę światła lub wyłączyć je całkowicie. Dodatkowo przytrzymanie klawisza przez 8 sekund spowoduje przywrócenie ustawień fabrycznych.

Jedynym minusem jaki udało mi się zauważyć jest większe zużycie baterii kiedy oba urządzenia są ze sobą połączone. Stan baterii w telefonie znacznie szybciej obniża się niż w przypadku połączenia z innymi urządzeniami Bluetooth takimi jak czujnik Treasure Tag czy opaska Microsoft Band.

Cena ładowarki jest dosyć wysoka i wynosi aż 239zł. W porównaniu do starszych ładowarek takich jak Nokia DT-900 czy Nokia DT-601, które możecie już kupić poniżej 100zł, jest to dosyć spory wydatek jednak jeżeli zależy Wam na inteligentnych funkcjach ładowarki oraz świetlnych powiadomieniach to ładowarka DT-903 spełni idealnie swoje zadanie.

 • Cezary Orłowski

  niestety ostatnio bardzo często ładowarka gubi telefon, poza tym nawet mimo połączenia z telefonem nie reaguje – trzeba ręcznie wejść w kafel ładowarki i dopiero „łapie” coś jest nie tak z aplikacją chyba…

  • Mi się zdarza czasami, że pomimo ustawienia natężenia światła na niskie aplikacja w telefonie samoistnie wyłącza światło w ustawieniach. Muszę ponownie wejść do ustawień aby je włączyć. Może w Twoim przypadku zresetowanie ładowarki rozwiąże problem? Wystarczy, że przytrzymasz przez 8 sekund wielofunkcyjny klawisz na spodniej stronie ładowarki a potem ponownie sparujesz urządzenia.

 • Blady_12

  Ile trwa ładowanie?

  • Ciężko dokładnie ocenić bo przeważnie kładę telefon na ładowarkę jak idę spać. Myślę, że bateria w 1520 ładuje się 2,5 – 3 godziny.

 • largi

  Bajer fajny ale, mi się nie nada póki nie zamienię Lumi 625 na coś innego. 🙁

 • Konrad Uroda-Darłak

  Hmm, zatem jaką obecnie ładowarkę polecacie? Ofc nie z tych nowszych i droższych, a tańszych i starszych (do 100zł, ale im mniej tym lepiej xP) 😀

  • Moja żona korzysta z DT-901 czyli ładowarki DT-900 z poduszką FatBoy. Mogę śmiało polecić ładowarkę DT-900.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Rozglądnę się, dzięki 😀

   • kornuto

    Potwierdzam sam korzystam z DT-900 do mojej Lumi 930 i jest świetna. Co prawda nie ma powiadomień, ale jest można ją wyrwać w całkiem sensownej cenie.

 • jedrekp

  A ja moją Nokie 1520 ładuje ładowarką DT-910 super wygodna ładowarka telefon stoi z daleka widać przychodzące połączenia i świetnie wygląda na biurku.