Krąg Insider Release Preview to zwiastun oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile

Wczoraj na różnych portalach pojawiły się nieprawdziwe informacje o rozpoczęciu aktualizacji Windows 10 Mobile dla telefonów z systemem Windows Phone 8.1. Wszystkiemu winne okazały się zrzuty ekranu, na których można było zobaczyć informację o dostępności nowej aktualizacji. Sprawdziłem i już wiem. Krąg Insider Release Preview to zwiastun oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile.

Insider Release Preview

W ostatnim czasie Microsoft dodał kolejny krąg w aplikacji Windows Insider. Mowa o Insider Release Preview, któremu poświęciłem cały artykuł. W pierwszym kroku zapisałem się do tego programu i po chwili wyszukiwania telefon znalazł nową, ważną aktualizację czyli system Windows 10 Mobile.

Windows 10 Mobile

System Windows 10 jest już dostępny! Taki komunikat wyświetli się na naszych telefonach. Jest to ten sam komunikat, który ujrzymy już niebawem na wszystkich telefonach z systemem Windows Phone 8.1.

Windows 10 Mobile Build 10586.107

Na koniec musimy zaakceptować umowę serwisową firmy Microsoft. Jest to konieczne aby zainstalować aktualizację systemu. Co ciekawe umowa taka nie wyświetla się w trakcie instalowania nowych kompilacji systemu w wolnym oraz szybkim kręgu aktualizacji Windows Insider. Po zakończonej aktualizacji naszym oczom ukaże się system Windows 10 Mobile w wersji Build 10586.107 czyli ta sama wersja, która obecnie dostępna jest we wszystkich trzech kręgach: Slow, Fast oraz Insider Release Preview.

W tytule artykułu napisałem, że jest to jedynie zwiastun oficjalnej aktualizacji Windows 10 Mobile ale tak na prawdę jest to docelowa aktualizacja, która pojawi się w niedługim czasie na wszystkich telefonach z systemem Windows Phone 8.1. Operatorzy testują kompilację Build 10586.107 więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym miesiącu będziemy mogli zaktualizować nasze telefony do najnowszej mobilnej dziesiątki.

W poprzednim artykule napisałem, że prawdopodobnie w pierwszej kolejności otrzymamy system w wersji Build 10586.29 ale biorąc pod uwagę fakt, że operatorzy testują nowszą wersję to w oficjalnej aktualizacji pojawi się wersja oznaczona numerem Build 10586.107.

Niestety w dalszym ciągu nie wiadomo kiedy wystartuje oficjalna aktualizacja Windows 10 Mobile…