Kopiuj kontakty i wiadomości SMS oraz MMS na kartę SD z aplikacją contacts+message backup

Microsoft udostępnił nową aplikację o nazwie contacts+message backup, dzięki której w szybki i łatwy sposób wykonamy kopię zapasową naszych kontaktów oraz wiadomości SMS i MMS na kartę pamięci. Z oczywistych względów aplikacja przeznaczona jest dla telefonów, które mogą skorzystać z karty SD.

contacts+message backup Windows Phone 8.1 Update 2

Aplikacja pozwala na wykonywanie kopii zapasowej kontaktów w formacie VCF oraz wiadomości SMS i MMS w formacie XML na kartę pamięci. Wykonaną kopię możemy bez problemu przywrócić na tym samym lub innym telefonie Lumia. Kopia zapasowa zostanie zapisana na karcie SD w folderze backup+restore.

Po zainstalowaniu aplikacja nie będzie widoczna na liście wszystkich aplikacji – pojawi się jako nowa opcja w ustawieniach telefonu. Znanym błędem jest nieprawidłowe przywracanie kopii na telefonach Dual SIM – wiadomości zostaną przywrócone jedynie z pierwszej karty SIM.

[warning]Po zainstalowaniu aplikacji nie będzie można jej odinstalować dlatego jeżeli nie chcecie niepotrzebnie rozszerzać listy ustawień na telefonach bez obsługi karty SD to nie pobierajcie tej pozycji ze Sklepu Windows Phone.[/warning]

Program przeznaczony jest wyłącznie dla smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1. Aplikacja z powodzeniem zainstalowała się również w systemie Windows Phone 8.1 Update 2 i pojawiła się w kategorii dodatki. Zapraszam do bezpłatnego pobierania.

Pobierz contacts+message backup na Windows Phone 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR
 • tylko po co skoro kontakty trzymane są na koncie google a smsy na onedrivie?

  • krzysiwonka

   Możesz kolego napisać jak to sprawdzić że sms-y zapisują się na onedrive? Kiedyś szukałem, kombinowałem i h…..a znalazłem. Czytałem gdzieś w necie że Microsoft celowo zablokował tą opcje…..

   • ustawienia: Kopia zapasowa -> wiadomości SMS -> kopia zapasowa włączona

 • Suchy

  Kombinuję jak przenieść smsy z WP 7.8 na WP 8.1 i właśnie ten program jest jedyną nadzieją. Wyeksportowałem smsy do .xml z WP 7 ale niestety „układ” różni się od tego który tworzy ten program.

  Jakiś pomysł jak przenieść SMS w WP 7 na WP 8 ?

  • Janina Pokraśko

   A nie da rady za pomocą synchronizacji z kontem Microsoft?

   • Suchy

    No właśnie nie da się. Stary WP nie miał opcji żadnych synchronizacji. Można próbować przez apkę „Przekaż moje dane” ale:
    – przenosi tylko niektóre sms’y
    – nie przenosi wcale smsów które MY wysłaliśmy

    Mam nadzieję że ktoś pomoże 😛

    • Marian

     Suchy, ostatnia szansa w Tobie, czy poradziłeś sobie z migracją SMS z wp 7.8 na wp 8.1 ?
     8msc minęło, szmat czasu 🙂

     • Suchy

      Nope, niestety nie udało mi się. Trzeba by przerobić plik z kopią z wp 7.8 na plik który odczyta na wp 8.1 ale to było ciut więcej roboty więc olałem temat ;/

 • zynio

  Wybaczcie ale nie czaję tej aplikacji , przecież po resetowaniu lumia i tak sie logujemy na konto MS co wiadome dla wszystkich że kontakty sie zapisują , posiadam również lapka z windows 8.1 i tez tam mam kontakty z lumia , nie wiem po co takie programy.

 • Mag Ach

  Mam problem z przywróceniem smsów i mmsów za pomocą tej aplikacji.
  Po rozpoczęciu przywracania aplikacja wyłącza się na 256 smsie (chociaż
  pokazuje, że powinno być ich ponad 77 tysięcy). Myślę, że nie jest to
  kwestia ilości, ponieważ przy przywracaniu mmsów wyłącza się na 7 z 8.
  Czy jest sposób by temu zaradzić? 🙂
  Pozdrawiam 🙂