Kopia kontaktów i wiadomości na kartę SD lub do folderu dzięki contacts+message backup

Microsoft udostępnił aktualizację dla aplikacji contacts+message backup, dzięki której w szybki i łatwy sposób wykonamy kopię zapasową naszych kontaktów oraz wiadomości SMS i MMS. Do tej pory z aplikacji mogli skorzystać jedynie posiadacze telefonów z kartą SD ale w najnowszej aktualizacji Microsoft umożliwił zapis kopii również do folderu na naszym telefonie.

contacts+message backup

Aplikacja pozwala na wykonywanie kopii zapasowej kontaktów w formacie VCF oraz wiadomości SMS i MMS w formacie XML na kartę pamięci lub do lokalnego folderu. Wykonaną kopię możemy bez problemu przywrócić na tym samym lub innym telefonie Lumia.

Po zainstalowaniu aplikacja nie będzie widoczna na liście wszystkich aplikacji – pojawi się jako nowa opcja w ustawieniach telefonu. Znanym błędem jest nieprawidłowe przywracanie kopii na telefonach Dual SIM – wiadomości zostaną przywrócone jedynie z pierwszej karty SIM.

[info]Jeżeli będziecie chcieli odinstalować aplikację z ustawień telefonu to należy przesunąć datę telefonu np. na rok 2300. Po ustawieniu nowej daty należy spróbować uruchomić aplikację i w tym momencie pojawi się opcja odinstalowania.[/info]

Program przeznaczony jest wyłącznie dla smartfonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1. Aplikacja z powodzeniem zainstalowała się również w systemie Windows Phone 8.1 Update 2 i pojawiła się w kategorii dodatki. Zapraszam do bezpłatnego pobierania.

Pobierz contacts+message backup na Windows Phone 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR